در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

۱۲۰ میلیارد تومان از قبوض برق مددجویان رایگان شد

عبدالامیر یاقوتی گفت: برای امسال تاکنون مجموعا مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از قبوض مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی رایگان محاسبه شده است.

مددجویان کمیته امداد بنابر قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، مشمول معافیت از پرداخت هزینه بهای قبوض آب، برق و گاز مشروط بر رعایت الگوی مصرف می‌شدند. در قانون بودجه سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بهای برق مشترکان در سقف ۵۰ درصد الگوی مصرف و بهای آب تا سقف ۳۰ درصد الگوی مصرف به طور کامل رایگان و برابر با صفر محاسبه می‌شد.

این قانون در بودجه سال ۱۴۰۲ اصلاح شد و با حذف محدودیت‌های درصدی، اکنون افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در صورت رعایت الگوی مصرف شامل بخشودگی کامل در پرداخت قبوض برق خواهند شد.

 عبدالامیر یاقوتی مدیرکل دفتر امور مشترکان توانیر در این خصوص گفت: کمیته امداد و بهزیستی حدود ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار مشترک تحت پوشش خود را به توانیر برای بهره مندی از این طرح معرفی کرده‌اند و مشترکانی که سقف الگوی مصرف که معادل ۳۰۰ کیلووات ماهانه در مناطق عادی است را رعایت کنند مشمول این بخشودگی خواهند شد. تلاش شده تا انشعاب تمامی مددجویان معرفی شده از سوی سازمان‌های حمایتی رایگان شود.

او در خصوص میزان هزینه‌ای که برای بخشودگی قبوض مددجویان محاسبه شده است، گفت: برای امسال تاکنون مجموعا مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از قبوض مددجویان رایگان محاسبه شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار