برگزاری مراسم تحلیف ۱۲۰ نفر از کارآموزان مرکز کارشناسان رسمی دادگستری

۱۲۰ نفر از کارآموزان مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمانشاه با برگزاری مراسم تحلیف، فعالیت رسمی خود را آغاز کردند.

هوشیار محمدی رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمانشاه، امروز (پنجم مهر) در مراسم، با اشاره به فعالیت ۴۶۲ کارشناس فعال رسمی دادگستری در این مرکز، گفت : امروز هم ورود ۱۲۰ نفر از کارآموزان را به این حرفه شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: این افراد ورودی سال ۱۳۹۹ هستند که طی مدت سه سال دوره‌های مختلف آموزشی را گذرانده اند و یک سال هم به عنوان کارآموز در محاکم قضایی مشغول به فعالیت بوده اند.

به گفته رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان، این کارآموزان در ۲۷ رشته آموزش دیده‌اند.

وی در خصوص اهمیت حرفه کارشناسان رسمی دادگستری هم گفت: هرچند قضات دادگستری اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص مسائل فقهی و حقوقی دارند، اما گستره علم و دانش بگونه‌ای است که باید از کارشناسان رشته‌های مختلف فنی هم به عنوان مشاور استفاده کنند.

محمدی تصریح کرد: این کارشناسان کسانی هستند که تمام زوایای یک موضوع را روشن می‌کنند و در واقع دست راست و چشم قاضی به شمار می‌روند، چرا که قاضی با استفاده از دانش و اطلاعات آن‌ها می‌تواند در یک پرونده اظهار نظر کند.

وی تاکید کرد: اهمیت کار کارشناسی در این است که گا‌ها هستی یک شخص در یک پرونده قضایی مطرح است، لذا کارشناس باید با دقت کامل اطلاعاتی را در اختیار قاضی قرار دهد تا رای منصفانه‌ای را صادر کند.

رئیس کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه یک کارشناس رسمی فرآیند‌های مختلف و طولانی را برای رسیدن به این حرفه طی می‌کند، اظهار کرد: پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، صلاحیت آن‌ها هم مورد بررسی قرار می‌گیرد و درصورت تائید وارد این حرفه خواهند شد.

وی از آمادگی این مرکز برای کمک به قوه قضائیه جهت تحقق حقوق عامه خبر داد و گفت: باتوجه به اهمیتی که مسئله حقوق عامه دارد، می‌توانیم کمک کار قوه قضائیه برای تحقق آن باشیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار