ضرغامی:

گردشگری باید جای نفت بنشیند

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: گردشگری باید و می‌تواند جای درآمد‌های سنتی ما را بگیرد و این صنعت باید جای نفت بنشیند.

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به فرا رسیدن ۵ مهر روز جهانی گردشگری افزود: از آقای اژه‌ای تشکر می‌کنیم که در اولین روز از هفته گردشگری و مصادف با روز جهانی گردشگری در این نشست شرکت کردند و مسائل مرتبط با این وزارتخانه را بررسی می‌کنند. حضور آقای اژه‌ای در این روز برای ما اهمیت دارد.

مهندس ضرغامی افزود: من از مدت‌ها قبل توفیق همکاری و دوستی خدمت آقای اژه‌ای داشتم واقعا اخلاق، رفتار پسندیده ایشان است و هرچه سمت‌های بالاتری داشتند، روحیه‌ای بهتر و اخلاقی متواضع‌تر داشتند. یکی از حرف‌های ما این است که بزرگان ما باید بزرگی کنند. خوشحالیم که حاج آقای محسنی در این جایگاه بزرگ، بزرگی می‌کنند و این برای انقلاب بسیار مفید است.

نزدیک‌ترین هنر به دین، صنایع‌دستی است

مهندس ضرغامی با اشاره به اهمیت ماموریت‌های این وزارتخانه افزود: بخشی از ماموریت ما مربوط معاونت صنایع‌دستی است. بخش زیادی از صنایع‌دستی را بانوان انجام می‌دهند و بسیاری از آسیب‌های جامعه از طریق صنایع‌دستی قابل برطرف شدن است.

اوگفت: اعقتاد داریم نزدیک‌ترین هنر به سبک زندگی، هنر ایرانی و نیز نزدیک‌ترین هنر به دین، صنایع‌دستی است.

وزیر میراث‌فرهنگی اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که غربی‌ها دنبال می‌کنند یکسان‌سازی است. آنچه که می‌تواند جلوی این یکسان‌سازی را بگیرد صنایع‌دستی است.

گردشگری می‌تواند جای درآمد‌های سنتی ما را بگیرد

مهندس ضرغامی در ادامه افزود: گردشگری باید و می‌تواند جای درآمد‌های سنتی ما را بگیرد و این صنعت باید جای نفت بنشیند. رهبر معظم انقلاب نیز درباره توسعه صنعت گردشگری تاکید دارند. ما حداقل ۱۵ نوع گردشگری داریم و این تنوع می‌تواند به ما در ایجاد درآمد و اشتغالزایی کمک کند.

مهندس ضرغامی یادآور شد: صنعت گردشگری نیازمند حمایت است. سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری برای ورود به این صنعت اعلام آمادگی دارند و تنها درخواست‌شان این است که موانع از پیش روی آن‌ها برداشته شود.

او در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: کشور‌های همسایه که رقبای ما هستند این مشکلات و این موانع را برطرف کردند. آقای اژه‌ای در مدت مسئولیت خود موفق عمل کرده‌اند. از این رو ما درخواست داریم که شما به‌عنوان رئیس قوه قضائیه در این باره کمک کنید و هر جایی که لازم است دستورات لازم را به دادستان‌ها و قضات اعلام کنید تا همکاری‌ها در حوزه گردشگری تقویت شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار