عباسی:

خسارات سیل آستارا جبران می‌شود

استاندار گیلان گفت: خسارات سیل آستارا با کمک دولت مرتفع می‌شود.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز (چهارشنبه ۵ مهر ماه) در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و توسعه صادرات استان با اشاره به سیل اخیر شهرستان آستارا، بروز مشکلات و ضرر مادی و عدم خسارت جانی گفت: خسارات سیل آستارا با کمک دولت مرتفع می‌شود و جای نگرانی نیست.

او افزود: بر اساس بازدید‌های انجام شده و گزارش‌ها در ارتباط با رفع مشکلات و تغییرات کمرگ آستارا، اقدامات رو به پیشرفت است البته بازرسی، حراست و معاون هماهنگی اقتصادی استانداری گیلان در ارتباط با انجام مأموریت‌های کمرگ و سایر حوزه‌ها نیز توجه کنند.

حمایت از صادرات محصولات کشاورزی گیلان

استاندار گیلان همچنین با تأکید بر ضرورت توجه به موضوع صادرات و رفع دغدغه‌های صادرکنندگان گفت: صادرات کیوی و سایر محصولات حوزه کشاورزی استان حمایت می‌شود و این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

عباسی به مشکلات به وجود آمده در گذشته در ارتباط با صادرات کیوی و رفع این مشکل اشاره و تصریح کرد: آغاز صادرات کیوی نیز از ۱۵ مهر به اول مهر کاهش یافته و در زمان حاضر مشکلی برای صادرات این محصول وجود ندارد.

خسارات سیل آستارا جبران می‌شود

او بر ضرورت توجه به امنیت غذایی در راستای صادرات کیوی تأکید کرد و افزود: کیوی و سایر محصولات کشاورزی نباید نارس به بازار عرضه شود و این مهم در حوزه صادرات نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد ضمن اینکه بسته بندی صحیح این محصول مدنظر باشد.

خسارات سیل آستارا جبران می‌شود

استاندار با اشاره به راه‌اندازی سامانه پرتودهی مایکروویو برای از بین بردن آفات برنج، فندق و بادام زمینی گیلان در هفته گذشته گفت: بهره‌مندی از این ظرفیت نیز باید مورد توجه قرار گیرد ضمن اینکه نباید اجازه ورود واسطه‌ها داده شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.