تامین زمین برای ساخت واحدهای ویلایی در شهرهای صنعتی کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اولویت دولت تامین زمین در شهرهای صنعتی برای ساخت مسکن با تراکم پایین است که تا به امروز اقدامات خوبی انجام شده است.

تامین و الحاق اراضی برای پروژه های نهضت ملی مسکن یکی از مهم ترین برنامه های دولت به شمار می رود که در این زمینه تا به امروز اقدامات مهمی را به ویژه برای ساخت واحدهای مسکونی با تراکم پایین و طبقات کمتر را در شهرهای مختلف در دستور کار خود قرار داده است.

ارسلان مالکی گفت: سیاست قطعی دولت سیزدهم تامین مسکن برای تمامی آحاد جامعه است و  تاکنون برای حدود ۱۱۰ هزار واحد مسکونی کارگران بخش صنعت زمین تامین کرده‌ایم که امیدواریم این رقم تا پایان سال به ۲۰۰ هزار واحد برسد.

به گفته رئیس سازمان ملی زمین و مسکن ساخت صنعت‌شهرها یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم در تامین مسکن کارگران و کارکنان بخش صنعت کشور است که براساس این سیاست مدیریت ساخت شهرک‌های مسکونی به واحدهای صنعتی سپرده می‌شود تا بتوانند با ظرفیت و امکانات خود مشکل مسکن کارگران و کارکنان رفع کند که البته در این زمینه اولویت ساخت واحدهای ویلایی در شهرهای است که زمین در آنها تامین شده باشد.
 
او گفت: در شش ماهه امسال از حدود دو هزار و ۲۵۰ فقره تعرض به زمین‌های دولتی با مساحت بیش از ۸۳۶ هکتار به صورت فوری رفع تعرض  شده است. 
 
مالکی گفت: از ابتدای سال تا پایان شهریور امسال، حدود ۲۴۱ مورد حکم قطعی در خصوص زمین‌های تصرفی به نفع دولت توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در کشور اجرا شده است که براساس آن بیش از ۱۹۶ هکتار زمین دولتی به بیت‌المال بازگشته است. 
 
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ، بیشترین آمار وقوع و رفع تعرض در نیمه اول سال را مربوط به استان‌های فارس، تهران و ایرانشهر دانست و افزود: بیشترین میزان احکام اجرایی متعلق به استان‌های کرمان، مرکزی، آذربایجان غربی و اردبیل است .
 
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار