آتش نشانان شهر باران امسال ۶۱۴ نفر را نجات دادند

رئیس سازمان آتش نشانی رشت گفت: ۶۱۴ نفر در عملیات‌های ۶ ماهه نخست امسال نجات یافتند.

شهرام مومنی، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در آستانه روز ایمنی و آتش نشانی از پوشش بیش از ۳ هزار حریق، حادثه و خدمات ایمنی در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

او گفت: از این تعداد عملیات‌های محوله؛ یک هزار و ۳۴۷ مورد مهار آتش سوزی، ۸۷۷ مورد رخداد حوادث و ۸۳۲ مورد خدمات ایمنی به شهروندان بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به کاهش ۵۲ درصدی آتش سوزی علفزار‌ها نسبت به مشابه سال گذشته افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۶۴۶ مورد آتش سوزی علفزار در محیطی بسیار سخت و نفس گیر با مسیر‌های صعب العبور در کنار گرمای شدید هوا بر عهده آتش نشانان قرار گرفت که تلاش آن‌ها برای مهار آتش و پیشگیری از گسترش آن به منازل مسکونی و اماکن ستودنی است.

مومنی همچنین به ۳۷۷ مورد مهار آتش سوزی منازل مسکونی و ۹۹ مورد آتش سوزی تجاری در این مدت اشاره و تصریح کرد: در حریق‌های مسکونی علت ۳۱ درصد آتش سوزی‌ها بر اثر اتصال در سیستم سیم کشی برق و وسایل برقی بوده است.

به گفته او، با توجه و رعایت نکات ایمنی از جمله سرویس به موقع لوازم برقی و سیستم‌های سیم کشی برق، خاموش کردن لوازم برقی قبل از خروج از منزل و ... میتوان از بروز این نوع حوادث پیشگیری کرد.

آتش نشانان شهر باران امسال ۶۱۴ نفر را نجات دادند

رئیس سازمان آتش نشانی رشت همچنین گفت: ۸۷۷ مورد حادثه و ۸۳۲ مورد خدمات ایمنی در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۲ رخ داد که سهم نجات افراد محبوس شده در آسانسور، نجات حیوانات و نجات افراد محبوس شده در اماکن به ترتیب بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

مومنی افزود: به جهت پیشگیری از حوادث؛ حوزه آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی نیز در تلاش است در کنار بازدید‌های ایمنی از اماکن پرخطر دامنه آموزش‌های شهروندی را گسترش دهند.

او تصریح کرد: در این مدت فعالیت حوزه پیشگیری ۳ هزار و ۷۹۱ مورد و بیش از ۲۰ هزار ساعت آموزش ایمنی و آتش نشانی به عموم شهروندان بوده است.

شهرام مومنی، رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با بیان اینکه میانگین رسیدن به محل حوادث ۴ دقیقه و ۱۵ ثانیه محاسبه شده است، گفت: در عملیات‌های محوله به این سازمان ۶۱۴ نفر نجات یافته، ۱۳۵ نفر مجروح و ۲۵ نفر فوت اعلام شده است.

به گفته مومنی، سازمان آتش نشانی رشت با ۱۵ ایستگاه آتش نشانی (۳ ایستگاه در مرکز شهر) در حال خدمت رسانی به شهروندان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.