معاون وزیر فرهنگ:

۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح های نیمه تمام فرهنگی تخصیص یافت

اسلامی گفت: در دور اول و دوم سفرهای رییس دولت سیزدهم تاکنون ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های عمرانی این وزارتخانه تخصیص یافته است.

سید محمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: : در دور اول و دوم سفرهای رییس دولت سیزدهم تاکنون ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرحهای عمرانی این وزارتخانه تخصیص یافته است. این اعتبار برای طرحهای فرهنگی نیمه تمام و یا درحال ساخت دارای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استانها اختصاص داده شد که سال گذشته ۳۰ درصد آن از طریق سازمان برنامه و بودجه تامین شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: هزار میلیارد ریال اعتبار هم برای تقویت بنیه فرهنگی استانها پیش بینی شده که ۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به تملک دارایی ها و برای تجهیز، نوسازی و بهسازی مجمتع های فرهنگی و۷۰۰ میلیارد تومان هزینه جاری برای تقویت نیازهای فرهنگی استان ها است.

وی افزود: مجوز استخدام ۴۰۰ نیرو در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است که از این تعداد ۸۵ درصد ظرفیت به استانها و شهرستانها اختصاص پیدا می کند و تنها ۱۵ درصد مربوط به ستاد است.

اسلامی ادامه داد: از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۲ هزار نیرو از مجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج شده و تنها حدود ۶۰۰ نیرو جذب شده، بنابراین با کمبود نزدیک به هزار و ۵۰۰ نیرو در این بخش مواجه هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ظرفیت های فرهنگی و هنری اصفهان در بخش های مختلف اشاره و بیان کرد: زیرساخت های فرهنگی اصفهان نیازمند حمایت های بیشتر است و این موضوع بطور ویژه در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: نکته ها و موارد مطرح شده در جلسه ظهر امروز با کارکنان و زیرمجموعه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم پیگیری می شود.

اسلامی افزود: نکات مربوط به بازدید از شرکت اسنواتک در دانشگاه اصفهان و مرکز علمی کاربردی شرکت اسنوا در مجتمع فرهنگی هنری شهدای اصفهان همچنین هنرستان هنرهای زیبا با هدف بررسی نیازهای ترمیم و بازسازی ابنیه تاریخی این مکان به مقام عالی وزارت منتقل و پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، "محمود اسلامی"؛ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه "محمدرضا برکت"، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر طرح های عمرانی عصر چهارشنبه در سفر به اصفهان از زیرساخت های فرهنگی این استان بازدید کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.