رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه تاکید کرد:

لزوم برگزاری نشست‌های تخصصی برای افشای چهره واقعی آمریکا

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه بر لزوم برگزاری نشست‌های تخصصی برای افشای چهره واقعی آمریکا تاکید کرد.

حسن عبدلیان پور در دهمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی که به میزبانی حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شد، آمریکا را بزرگترین ناقض حقوق بشر معرفی کرد و گفت: این کشور حق ندارد از حقوق بشر سخن بگوید و ما مکلف هستیم تا با نشست‌های تخصصی چهره واقعی این کشور را افشا کنیم.

او با بیان اینکه آمریکا در یکصد سال گذشته بیش از ۱۰۰ بار علیه دنیا جنگیده و جنایت کشتار و تجاورز با خوی استکباری آن‌ها تنیده است، افزود: تاریخ آمریکا از ابتدا با نقض حقوق بشر و با نژاد پرستی علیه بومیان این کشور همراه بوده است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه ادامه داد: به عنوان مثال؛ اگر چه این کشور با اینکه در جنگ جهانی دوم کمترین آسیب را دیده و ژاپن نیز تسلیم متفقین شده بود، اما با حمله شیمیایی به هیروشیما و ناکازاکی ۲۲۰ هزار نفر را به کام مرگ کشاند.

عبدلیان پور ادامه داد: آمریکا در جنگ با ویتنام نیز میلیون‌ها انسان بی گناه را به کام مرک کشاند و این کشور در همراهی و حمایت از متحدانش مانند صهیونیسم و رژیم بعث بار‌ها اقدام به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غزه، لبنان، ایران، ویتنام و لائوس و افغانستان کرده است.

او حمله به هواپیمای غیر نظامی و کشتار ۲۹۰ غیر نظامی، ۱۷ هزار شهید ترور ایران در همکاری با موساد، حملات نفتی به کشور‌های مختلف، کودتا و شکل دهی به انقلاب‌های مخملی و رنگی و تحریم‌های ظالمانه غذایی و پزشکی از جمله علیه ملت ایران را برخی دیگر از جنایات متعدد آمریکا علیه ملت‌های جهان برشمرد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه به اقدامات این مرکز در پیگیری‌های قضایی در سطح بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در بیانیه اتحاد اروپا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسداران وکلا این مرکز موضوع در سطح بین‌المللی باپیگیریی حقوقی آغاز کرده است.

عبدلیان‌پور بیان کرد: وکلای مرکز وکلا، کارشناسانرسمی و مشاوران قوه قضاییه از خانواده‌های غواص ایران در جنگ تحمیلی وکالت نامه دریافت کرده تا علیه امریکا در این موضوع نیز طرح شکایت کنند.

او اضافه کرد: طرح شکایت از آمران اهانت به قرآن در دادگاه حقوق بشر و محاکم سوئد و دانمارک و دیگر محاکم بین‌المللی از دیگر اقدامات وکلای این مرکز است که در ادامه نتایج آن اطلاع رسانی می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار