کریمی:

اهانت و دهن‌کجی به قرآن و به کتاب‌های آسمانی مردود است

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: اهانت به قرآن کریم، دهن کجی به صاحب قرآن و اهانت به همه کتاب‌های آسمانی مردود است.

ماموستا عبدالسلام کریمی در دهمین نشست تخصصی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب» که به میزبانی حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شد، با محکوم کردن اقدام شنیع قرآن سوزی از سوی برخی افراد و گروه‌های افراطی در اروپا، گفت: اهانت به قرآن کریم، دهن کجی به صاحب قرآن و اهانت به همه کتاب‌های آسمانی مردود است. 

او افزود: اگر این افراد قرآن را به نام آزادی بیان می‌سوزانند در باره انسان سوزی چه می‌گویند، چرا که قرآن برای مسلمانان عزیزتر از خواهر و بردار آن‌هاست و لذا جهل، سرچشمه هر افراط و تفریط است.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی همچنین با اشاره به برخی از جنایت‌های گروه‌های تکفیری مانند داعش، ادامه داد: اسلام ناب به اروپا راه یافته و در حال تسخیر اروپا بود که سران آمریکایی بنا به اذعان خودشان گروهک‌های تروریستی را با نام اسلام برای ایجاد اسلام‌هراسی ایجاد و آن‌ها را تقویت کردند.

کریمی با طرح سئوالی مبنی بر اینکه اگر گروه‌هایی مانند داعش ساخته و پرداخته آمریکا و صهیونیسم نیستند، چرا در حالی که مسلمانان غیر نظامی را به نام اهل تسنن و شیعه می‌کشنند، اما هیچ اقدامی علیه دنیای استکبار انجام نمی‌دهند؟ گفت: این گروه‌ها با نام اسلام شکل گرفته‌اند، اما با جنایت‌های خود اسلام را بدنام می‌کنند و مورد تایید هیچ‌کس نیستند.

او همچنین با بیان اینکه جهان امروز نیازمند مشی و سیره متعالی رسول گرامی اسلام (ص) در دفاع از حقوق بشر است، تصریح کرد: ذهن‌های بیدار و عقل‌های منصف باید امروز هم رسول خدا (ص) را برای قضاوت درباره مدافعان حقوق بشر حَکَم قرار دهند.

کریمی اظهار کرد: امروز هم پیامبر اسلام باید به عنوان حکم قرار داده شود که اگر ایشان اکنون در بین ما بودند سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران را درباره حقوق بشر تایید می‌کردند یا آمریکا؟ آیا رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود را مورد تایید قرار می‌دادند؟

او همچنین با اشاره به برخی نقد‌ها به جشن‌های میلاد پیامبر (ص) در ربیع‌الاول گفت: به دنبال برخی تنگ نظری‌ها گرامیداشتن و جشن‌های ۱۷ ربیع الاول بدعت و شرک خوانده شده است در حالی که به فرموده قرآن کریم مسلمانان باید برای برخورداری از این فضل خداوند شکرگذار و شادمان باشند.

 مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی خاطرنشان کرد: این افراد در حالی تولد مولود و فرزندان خود را گرامی می‌دارند و جشن می‌گیرند، اما جشن‌های میلاد پیامبر اکرم (ص) را نقد می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار