استاندار کردستان:

توسعه سرمایه‌گذارای داخلی و خارجی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

زارعی کوشا گفت: استقبال و جذب سرمایه گذاران و توسعه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی تنها راه برون رفت کردستان از مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار است.

استاندار کردستان امروز پنجم مهرماه جاری در دیدار با جمعی از مدیران و کارکنان بانک سپه در سنندج، اظهار کرد: پاسخگویی دقیق، سریع و توام با احترام به مشتریان، مهمترین وظیفه کارکنان بانک است.

اسماعیل زارعی کوشا رعایت اصول مشتری مداری و اهمیت پاسخگویی مطلوب به مشتریان در ارتقای جایگاه بانک را یکی از مولفه‌های مهم حرفه بانکداری دانست و اضافه کرد: به پشتوانه حمایت مردم، سرمایه گذاران و تلاش کارکان بانک‌ها در استان می‌توان، پروژه‌های مهمی در حوزه‌های مختلف را عملیاتی کرد.

وی، تکریم ارباب رجوع در بانک‌ها را عامل مهمی در جذب سرمایه‌گذاران برشمرد و گفت: تکریم مشتریان و جلب رضایت ارباب رجوع از جمله مهمترین رسالت کارکنان بانک است.

زارعی کوشا، حمایت بانک سپه از طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده در استان، نشان از خدمت صادقانه به مردم در شرایط کنونی است.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: کردستان با توجه به ظرفیت‌های موجود از دوران قبل از انقلاب تاکنون به دلایل مختلف از جمله جنگ تحمیلی و محرومیت‌های مزمن، آنگونه که باید و شاید نتوانسته از ظرفیت و پتانسیل موجود و منابع بی نظیر خدادادی، بهترین بهره‌مندی را کسب کندو فرصت‌های زیادی را از دست داده است.

زارعی کوشا با اشاره به فعالیت‌هایی که در حال حاضر در زمینه‌های متعدد در استان در حال انجام است، افزود: کردستان محروم نیست بلکه دارای مردمانی خوب، شکیبا، قانع و ولایت مدار با انبوهی از مواهب عظیم خدادادی است لذا وظیفه ما مدیران و مسئولین استفاده از بیشترین ظرفیت‌ها برای توسعه و پیشرفت بیشتر استان است.

وی راهبرد خود از ابتدای خدمت در این استان را جلب توجه ویژه دولت به کردستان بیان کرد و گفت: تاحدودی این مهم محقق شده و به لطف خداوند متعال در این زمینه موفق شده ایم.

استاندار کردستان با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از کلان پروژه‌های عمرانی استان فعال و منتج به نتیجه شده است، ادامه داد: هنگام شروع به کار دولت سیزدهم پروژه راه‌آهن بعد از گذشت ۱۸ سال عملیات ساخت آن تنها ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اما در یک سال گذشته پیشرفت فیزیکی با عملیات جهادی این پروژه مهم ریلی، به ۹۶ درصد رسیده است.

زارعی کوشا با ذکر اینکه پروژه راه‌آهن که از سال ۸۵ کلنگ زنی شده بود به دلیل کمبود اعتبارات و وضعیت بودجه متوقف شده و فعال کردن آن کار سختی بود، افزود: تاکنون از مجموع اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان یک هزار و صد میلیارد تومان به شرکت زیر ساخت برای اجرای پروژه پرداخت شده است که به یاری خداوند تا پایان مهرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تاکید کرد: در روند پروژه راه‌آهن همدان-سنندج، در طول یک سال، معادل ۱۵ سال بودجه جذب کرده‌ایم.

استاندار کردستان با اعلام اینکه پروژه انتقال آب سنندج که در کشور به عنوان مثال کار جهادی از آن یاد می‌کنند، افزود: پایان تنش آبی راهبرد دولت در کردستان است آنگونه که اتمام پروژه‌های آب‌رسانی در استان طی یک سال اخیر با موفقیت انجام شده و توانستیم مشکلات و مطالبات مردم در این حوزه را که از سال ۹۲ با آن مواجه بودند، بعد از یک سال مرتفع کنیم.

زارعی کوشا از رشد ۱۰ پله‌ای کردستان در بودجه ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: سال گذشته کردستان در قانون بودجه در ردیف ۲۴ کشور قرار داشت، اما امسال به رتبه ۱۴ رسیده و توانسته‌ایم سهم بیشتری از بودجه را به خود اختصاص دهیم.

وی یادآور شد: نه به عنوان نماینده دولت در استان بلکه به عنوان یک کردستانی شهادت می‌دهم که در تمام ارکان، دولت مشتاق هستند که در کردستان کار‌های زیادی در زمینه‌های مختلف انجام شود.

استاندار کردستان اظهار کرد: استقبال و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی تنها راه برون رفت کردستان از مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار است که بخش عظیم این رسالت به بانکداران مرتبط است.

زارعی کوشا با بیان اینکه همه ما موظیفم از همه فرصت‌ها بهترین استفاده‌ها را ببریم، از مجموعه کارکنان بانک سپه که نقش بسیار بزرگی در حوزه فعالیت‌های اقتصادی در استان و کمک به جذب سرمایه گذاران واقعی دارند، قدردانی کرد.

گفتنی است؛ استاندار کردستان در پایان این نشست از خانواده شهدای کارمند بانک سپه با اهدای لوح تقدیر، تجلیل کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار