کلانتری:

محور حقوق بشر آمریکایی برتری‌طلبی و آقایی بر جهان است

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) گفت: زیرساخت اساسی حقوق بشر غرب و آمریکایی، دنیاگرایی و ذبح کردن اصول اخلاقی بشر است در صورتی که تمام پیامبران الهی منادی اصول صحیح اخلاقی بوده‌اند.

ابراهیم کلانتری در دهمین نشست تخصصی «حقوق بشر امریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب»، ضمن عرض تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و هفته وحدت و میلاد با سعادت امام صادق (ع) گفت: با توجه به حملات تروریستی به آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع)، امروز دهمین نشست حقوق بشر آمریکایی در کنار این مضجع شریف برگزار شده است. 

او گفت: ارزش حقوق بشر در اسلام کاملا روشن است و در قرآن هم به بشر به عنوان خلیفه خدا در زمین اشاره شده است.

کلانتری افزود: رهبر معظم انقلاب وظیفه اصلی امروز ما را جهاد تبیین، روشنگری و نشان دادن واقعیت‌ها و ارزش‌های الهی اسلامی و شناساندن دروغ‌ها و نیرنگ‌های استکبار جهانی به نسل‌های جدید برشمرده‌اند که باید این مباحث را هم در حوزه‌های علمیه و هم دانشگاه‌ها دنبال کنیم.

تولیت آستان احمد بن موسی (ع) در کلام امیرالمؤمنین (ع) آمده است که خداوند سبحان حقوق بندگان را بر خودش مقدم داشته و حفظ حقوق مردم مقدمه‌ای برای ادای حقوق الهی است.

کلانتری با اشاره به تقابل فرهنگ و تمدن دنیای غرب با تمدن اسلامی گفت: یکی از اصول اساسی فرهنگ و تمدن غرب دنیاگرایی محض است که همه چیز در اختیار دنیای بشر قرار گرفته است و همه اصول و ارزش‌های آسمانی و کهن بشری در مقابل دنیاگرایی محض فرهنگ و تمدن غرب و سلطه‌جویان این فرهنگ ذبح می‌شود تا دنیای یک عده فرعون و نمرود زمان تأمین شود.

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) اظهار کرد: زیرساخت اساسی حقوق بشر غرب و آمریکایی، دنیاگرایی و ذبح کردن اصول اخلاقی بشر است در صورتی که تمام پیامبران الهی منادی اصول صحیح اخلاقی بوده‌اند.

وی با اشاره به اندیشه نادرست دنیای غرب که اعتقادی به وحی، دین و ارزش‌های اخلاقی ندارند، ادامه داد: در دنیای غرب آنچه مهم است، برتری‌طلبی و آقایی بر جهان است.

کلانتری که معتقد است در حقوق بشر آمریکایی حتی اگر میلیون‌ها نفر قتل و عام شوند، هیچ اشکالی ندارد و مهم تأمین منافع خودشان است، گفت: در حقوق بشر آمریکایی، مردم را به راحتی به گلوله می‌بندند و بدان افتخار هم می‌کنند و آن را هم به افراط‌گرایی اسلامی ربط می‌دهند در صورتی که چنین جنایتی هیچ ربطی به اسلام راستین ندارد.

وی با بیان اینکه جنایات داعش همگی بر گرفته از تفکر غرب بود که برچسب اسلام به آن‌ها می‌زدند و به دنبال بدبین کردن جوامع انسانی نسبت به اسلام راستین هستند، افزود: در تفکر و سیاست‌های غربی نه تنها به سایر جوامع رحم نمی‌شود بلکه به خودشان هم رحم نمی‌کنند.

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) همچنین با اشاره به تقابل فرهنگ و تمدن دنیای غرب با تمدن اسلامی، زیرساخت اساسی حقوق بشر آمریکایی و غربی را دنیاگرایی و ذبح کردن اصول اخلاقی عنوان کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.