از پرداخت حقوق عرفی عشایر تا اجرای مسئولیت اجتماعی معادن

استاندار فارس در دومین جلسه شورای عشایر فارس بر پرداخت حقوق عرفی عشایر تاکید کرد و گفت: یک درصد از فروش معادن در راستای تحقق قانون و در حوزه بهداشت، درمان و عمران همان مناطق استفاده شود.

محمدهادی ایمانیه در دومین جلسه شورای عشایر فارس به قدرت و فرصت فراهم شده از جانب خداوند متعال برای خدمت رسانی به هم‌نوعان و کاهش مشکلات مردم اشاره کرد و گفت: از فرصت ایجاد شده، با استفاده از همه ظرفیت‌ها در جهت خدمت رسانی به مردم و کاهش دغدغه‌ها و مشکلات آنان استفاده کنید و قدردان این موهبت الهی باشید.

او به تبصره ۵ ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: یک درصد از فروش معادن و سایر فعالیت‌های صنایع معدنی می‌بایست در حوزه مسئولیت اجتماعی از جمله مسائل مربوط به بهداشت، درمان و عمران افراد ساکن در آن منطقه اختصاص یابد لذا یک راه مناسب برای حل مشکلات عشایر و روستاییان هریک از مناطق است که نیازمند پیگیری و مدیریت توسط یک فرد با انگیزه، با اراده و مسئولیت پذیر است.

ایمانیه در بخش دیگر سخنان خود به حقوق عرفی عشایر اشاره کرد و گفت: مهاجرت و بیکاری از جمله عوامل اصلی نادیده گرفتن حقوق عرفی عشایر است؛ سازمان‌های ذیربط، پرداخت حقوق عرفی عشایر، بصورت بخشی از سهام همان صنعت را در دستور کار خود قرار دهند.
 
در این جلسه میزان پیشرفت و تحقق مصوبات جلسه قبل (۲۷ خرداد ۱۴۰۲) بررسی و از خیّر آب رسان به حوزه عشایر تقدیر شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.