سفر ۲۲ هزار گردشگر روسی به ایران

۲۲ هزار گردشگر روسی با ویزا در شش ماهه نخست امسال به ایران سفر کردند.

لیلا اژدری مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی در حاشیه برگزاری رویداد ملی گردشگری از سفر ۲۲هزار روس با ویزا در شش ماهه نخست امسال به ایران خبر داد و گفت: ظرفیت کم پرواز‌ها مانع به شمار می‌آید و بیشتر در اختیار دانشجویان است.

او افزود: خوشبختانه با این رویداد هفته گذشته گروه گردشگران ایرانی به دعوت ایالت کازان وارد این ایالت شدند و نگران چک روادید بودیم و خوشبختانه به راحتی و با تعامل وارد شدند و سفر پرباری داشتند.

اژدری گفت: مازندران این تدبیر را داشته که همایشی در این سطح برگزار کند و به نظرم حرکت هوشمندانه‌ای بود.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی افزود: در کنار این رویداد، حضور گردشگران روس که به‌عنوان اولین گروه لغو روادید وارد ایران شدند، سبب تقویت این رویداد شد.

او گفت: اساسا روس‌ها در ابتدا تمایلی به اجرای پروتکل لغو روادید نداشتند و پس از حوادث اخیر روسیه، به نظر می‌رسد به دنبال مقاصد جدید گردشگری است.

اژدری افزود: ورود گردشگر بدون ویزا مساله‌ای امنیتی است و به همین دلیل لغو این روادید بسیار اهمیت دارد.

او گفت: از اوایل مرداد قابل‌احرا بودن این مساله اعلام شد، اما مشکل نبود پرواز بود و به همین دلیل تعداد گردشگر روس کم است.

اژدری افزود: پلیس امنیت فرودگاه بسیار در تسهیل این امر اثرگذار بود. دولت‌ها به وظایف خود عمل کردند و اکنون نقش آژانس‌های مسافرتی مهم است که روابط را حفظ و گسترش دهند.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی گفت: از ۹۰ آژانس معرفی شده به روس‌ها یک آژانس متعلق به استان مازندران است.

او یکی از روش‌های تسهیل ورود گردشگر را توسعه هر یک از زیرساخت‌های حوزه حمل‌ونقل برشمرد و افزود: سفر‌ها باید در گروه‌های پنج تا ۵۰ نفره و تنها در قالب ۹۰ آژانسی که معرفی شدند انجام شود، قوانین برای هر دو کشور برابر است.

اژدری گفت: برای شناسایی گردشگران بین آژانس و پلیس امنیت هماهنگی انجام می‌شود و نهاد هماهنگ‌کننده این سفر‌ها کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار