انفجاری مهیب فرودگاه تاشکند را لرزاند

انفجاری مهیب در یکی از انبار‌های گمرک فرودگاه تاشکند، منجر به آتش سوزی گسترده و خسارت‌های مالی فراوان در این فرودگاه و محوطه اطراف آن شد.

رسانه‌های محلی بامداد پنجشنبه از وقوع انفجاری شدید در یکی از انبار‌های گمرک فرودگاه تاشکند، پایتخت ازبکستان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شدت این اتفجار به حدی بود که شیشه‌های خانه‌های اطراف فرودگاه همگی به کلی فرو ریخت و آتش منطقه وسیعی را فراگرفت.

گفته می‌شود بیش از ۱۶ ایستگاه آتش نشانی برای مهار آتش به محل حادثه اعزام شدند.

تاکنون تعداد دقیقی از تلفات جانی احتمالی در این حادثه مخابره نشده است، اما گفته می‌شود که افراد زیادی بر اثر این انفجار زخمی و به بیمارستان‌های اطراف محل انفجار اعزام شدند.

یک مقام در وزارت کشور ازبکستان می‌گوید که بر اساس اطلاعات اولیه، برخورد صاعقه به انباری با مساحت ۳ هزار متر مربع در فرودگاه تاشکند باعث این انفجار شده است.

طبق گزارش‌های اولیه بر اساس گفته‌های شاهدان در محل، حریق فعلا غیرقابل مهار است، حجم خسارات مادی بسیار بالا برآورد می‌شود و احتمال وجود تلفات در این انفجار نیز وجود دارد.

دقایقی بعد، وزارت وضعیت اضطراری ازبکستان گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر سقوط هواپیما که منجر به انفجار شدید و آتش‌سوزی در فرودگاه تاشکند شده را تکذیب کرد.

گفته می‌شود که انبار حادثه‌دیده متعلق به شرکت «اینتر لاجستیک» بوده که به‌طور کامل ویران شده و تصاویر قبل از انفجار نشان می‌دهد که در آن تعداد زیادی خودروی برقی نگهداری می‌شده است.

برچسب ها: تاشکند ، ازبکستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار