تایوان از نخستین زیردریایی ساخت داخل رونمایی کرد

تایوان در بحبوحه تنش‌های سیاسی با چین از نخستین زیردریایی توسعه یافته خود رونمایی کرد.

تایوان در میان تنش‌های سیاسی خود با چین امروز پنجشنبه از اولین زیردریایی توسعه یافته داخلی خود رونمایی کرد تا گامی بزرگ در فرآیند تقویت توان دفاعی و بازدارندگی این جزیره در برابر نیروی دریایی چین بردارد.

به گزارش یورونیوز، این زیردریایی که مطالعات ابتدایی آن در سال ۲۰۱۶ آغاز شده بود قرار است تا دو سال دیگر به خدمت ارتش تایوان در بیاید. 

تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان روز پنجشنبه ۲۸ سپتامبر از این زیردریایی در شهر جنوبی کائوسیونگ رونمایی کرد.

تسای با بیان اینکه در گذشته داشتن یک زیردریایی ساخت داخل کار غیرممکن تلقی می‌شد، گفت: «امروز زیردریایی طراحی و ساخت مردم کشورمان جلوی چشمان ما نشسته است و این نقش مهمی در تقویت نیروی دریایی خواهد داشت و توانایی‌های ما را در جنگ نامتقارن افزایش می‌دهد.» 

تسای همچنین در خصوص چالش‌های پیش‌رو برای برنامه توسعه زیردریایی این جزیره گفت: «مهم نیست که در این مسیر چه خطرات و چالش‌هایی وجود دارد؛ تایوان باید گام بردارد و اجازه دهد سیاست دفاع ملی متکی به خود در این سرزمین رشد کند و شکوفا شود.» 

تایوان که چین آن را قلمرو خود می‌داند، برنامه زیردریایی‌های بومی را به بخشی کلیدی از یک پروژه بلندپروازانه برای مدرن‌سازی نیرو‌های مسلح خود تبدیل کرده است، زیرا پکن تقریبا روزانه تمرین‌های نظامی را برای اثبات حق حاکمیت خود انجام می‌دهد.

تسای گفت که این زیردریایی در سال ۲۰۲۵ آماده فعالیت می‌شود و به دو زیردریایی موجودی که در دهه ۱۹۸۰ از هلند خریداری شده می‌پیوندد. تایوان برای این زیردریایی بومی از تخصص و فناوری چندین کشور استفاده کرده است و می‌تواند گام مهمی برای این جزیره در عرصه توانایی‌های دفاعی به شمار آید.

برچسب ها: تایوان ، چین ، زیردریایی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار