با حضور رئیس‌جمهور در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید صورت گرفت؛

اعطای تسهیلات به دو کارخانه بزرگ صنعتی و رفع بلاتکلیفی از دو منطقه گردشگری

با حضور رئیسی در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید، سرمایه دو کارخانه بزرگ صنعتی تصویب و دو منطقه گردشگری از بلاتکلیفی خارج شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان صبح امروز پنجشنبه در قالب «سومین نشست ویژه رفع موانع تولید» میزبان تعداد دیگری از شرکت‌های تولیدی، صنعتی و گردشگری بود و در نشست‌هایی جداگانه با مدیران این شرکت‌ها مسائل و مشکلات پیش روی آنان را جویا شد.

در این جلسه مدیران شرکت‌های «ایران‌تایر» و «نساجی حجاب شهرکرد» در دیدار با رئیس جمهور و در حضور وزرای اقتصاد و جهاد کشاورزی، معاون اجرائی رئیس جمهور، رئیس بنیاد مستضعفان، رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست، معاون رئیس بانک مرکزی، معاون وزیر میراث فرهنگی و گردشگردی، معاون وزیر صنعت معدن، معدن و تجارت و رئیس دفتر رئیس جمهور به بیان مشکلات و موانع پیش روی شرکت‌های تولیدی و صنعتی خود پرداختند و رئیس جمهور نیز ناظر به مسائل مطرح شده دستورات لازم را با تعیین زمان اجرا صادر و مسئولان مربوطه را به پیگیری و رفع مشکلات آنان و همچنین ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته به دولت مکلف کرد.

در این جلسه مدیر شرکت «نساجی حجاب شهرکرد» مشکل عدم پرداخت وام ۳۰۰ میلیارد تومانی به منظور اجرای طرح توسعه و افزایش ظرفیت تولید این شرکت را مطرح کرد که پس از بحث و بررسی صورت‌گرفته، از سوی رئیس جمهور مقرر شد نیمی از این اعتبار از سوی بانک‌ها و نیم دیگری از آن توسط صندوق توسعه ملی تامین شود. مدیرعامل شرکت حجاب نساجی شهرکرد نیز متعهد شد با پرداخت این تسهیلات ظرفیت تولید این شرکت با افزایش تولید ۱۰ میلیون متر پارچه چادر در فاز اول به ۲۶ میلیون متر در سال برسد.

رئیسی همچنین با اشاره به نیاز ۱۰۰ میلیون متری کشور به چادر مشکی از مدیران این شرکت خواست برای تامین و رفع این نیاز مهم در آینده نزدیک برنامه‌ریزی کنند.

در ادامه این جلسه مدیر شرکت «ایران‌تایر» نیز در حضور رئیس جمهور به مشکل عدم پرداخت اعتبار مورد نیاز برای تامین سرمایه ثابت این شرکت جهت نوسازی خط تولید که از مصوبات سفر استانی دولت سیزدهم بوده اشاره کرد که با دستور رئیس جمهور ۳ بانک عامل برای رفع این مشکل معرفی و مدت زمان یک ماهه برای پرداخت این اعتبار معین شد.

به مناسبت هفته گردشگری، در این جلسه مشکلات مربوط به دو منطقه گردشگری «قلعه فلک‌الافلاک» در استان لرستان و «جزیره گردشگری آشوراده» در استان گلستان بررسی و با تدابیر اندیشیده شده، این مناطق گردشگری پس از چندین دهه از بلاتکلیفی خارج شد.

«صدور مجوز از سوی شورای اقتصاد برای سرمایه گذاری صندوق ملی محیط‌زیست» از جمله موانع پیش روی اجرای طرح ملی جزیره گردشگری آشوراده بود که با دستور دکتر رئیسی مقرر شد ظرف مدت ۱۰ روز شورای اقتصاد تشکیل و مجوز لازم برای سرمایه گذاری صندوق ملی محیط‌زیست صادر شود.

«تامین مکان و جابه جایی پادگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از حریم اثر تاریخی قلعه فلک الافلاک» که از دستورات رهبری معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۷۱ بوده نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد با مساعدت دولت و همراهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این منطقه تا پایان سال تخلیه و به منظور توسعه و رونق گردشگری به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تحویل شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
افغانیها رو بیرون کنید.
ایران ارث باباتون نیست که هر بلائی دوست داشتید سرش بیارید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
سلام دررابطه با متناسب سازی حقوق قشر وابسته بازنشسته هم پی گیری شود.
Germany
ناشناس
۱۵:۰۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
مشکل هلدینگ کف رو هم حل کنید
Iran (Islamic Republic of)
,صادق اسماعیلی
۱۴:۵۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
رفع موانع.حاجی خودت یه تا مانع برای این کشور هستی با تورم و وضع که برای مردم درست کردین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۷ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
خارج از موضوع.اقای رئیسی شمارا به خدا این افغانی هارا بیرون کنید.مردیم از بیکاری بی پولی بی نانی گرامی.بابا چرا این مردم را سکته می دهید.چه دشمنی با ما دارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۷ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
حتما فامیل هاتون بودند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
خیلی حقیر و ناچیز است برای کشور به این بزرگی!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۶ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
سال ۹۹ مالباختگان بورس مال خود را قربانی نجات اقتصاد کشور کردند بعد از گذشت نزدیک به ۴ سال هنوز هم بیش از ۶۰ درصد در زیان هستند واقعا با این تورم انصاف نیست از پول ۹۹ شصت درصد هم در زیان باشی کمی به فکر مالباختگان ۹۹ باشید!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۷ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
رفتی دنبال سود مفت ضرر کردی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
چرا مطالبات گندم رو پرداخت نمی کنید
کیه مسئول
آخرین اخبار