معاون اول رئیس جمهور:

دستاورد‌های شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید دارو قابل تحسین است

مخبر دستاورد‌های شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید دارو را قابل تحسین خواند و از حمایت‌های دولت برای کاهش کمبود‌های دارویی در کشور خبر داد.

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور  پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور در مصلای امام خمینی (ره) تهران، با همراهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بخش‌های مختلف این نمایشگاه که با مشارکت گسترده شرکت‌های داروسازی داخلی و خارجی، انجمن‌ها و سندیکا‌ها برگزار شده است، بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین تحولات صنعت داروسازی و دستاورد‌ها و نوآوری‌های دارویی قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در جریان این بازدید، با غرفه داران و نمایندگان شرکت‌های دارویی گفتگو کرد و از مهمترین دغدغه‌ها و نیاز‌های آنان مطلع شد. وی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران دستاورد‌های شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید دارو را قابل تحسین خواند و از حمایت‌های دولت برای کاهش کمبود‌های دارویی در کشور خبر داد.

وی با تاکید بر اهمیت عدم وابستگی کشور به خارج در زمینه تامین دارو بیان کرد: هم اکنون زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنعت دارو و همچنین دانش فنی کافی برای رقابت در عرصه‌های بین المللی موجود است و با هم افزایی فعالیت‌ها و رفع برخی از چالش‌ها می‌توان جهش قابل توجه‌ای در این صنعت راهبردی ایجاد کرد.

 مخبر تلاش برای کاهش قیمت تمام شده و کنترل قیمت در بازار را یک موضوع اساسی خواند و از شرکت‌های دارویی خواست با افزایش بهره‌وری و ارتقای تکنولوژی علاوه بر تامین دارو‌های حیاتی به کنترل هزینه‌ها برای بیماران نیز توجه داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار