دستگیری کلاهبردار ۹۰ میلیارد ریالی در ارومیه

دادستان عمومی و انقلاب ارومیه از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با توسل به غصب عنوان از شهروندان بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

حسین مجیدی دادستان عمومی و انقلاب ارومیه اظهار داشت: متهم ق-خ ساکن فردیس کرج بوده در کلاهبرداری‌های متعدد از شهروندان، با ادعای نفوذ در مقامات قضایی و انتساب خود به مقامات عالی قضایی استان خود را قاضی، مسئول حراست دفتر نهاد ریاست جمهوری، داماد سخنگوی سابق قوه قضاییه و نیز از نزدیکان استاندار اسبق آذربایجان‌غربی معرفی کرده بود، با وعده اخذ وام کم بهره، اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی، دادن سمت در سازمان هواپیمایی کشور و سایر روش‌ها اشخاص را فریب داده و اموال آن‌ها را به طور نامشروع تحصیل کرده است.

وی افزود: گستره فعالیت متهم کشوری بوده و شاکیان وی از استان‌های تهران، البرز، همدان، آذربایجان‌غربی و یزد است.

دادستان عمومی و انقلاب ارومیه عنوان کرد: متهم فعلا در ۶ پرونده کلاهبرداری با قرار تامین وثیقه ۲۰۰ میلیارد ریالی بازداشت و روانه زندان ارومیه شد.

وی گفت: تحقیقات در خصوص سایر مالباختگان ادامه دارد و تاکنون علاوه بر مالباختگان، حراست نهاد ریاست جمهوری نیز شاکی پرونده است.

مجیدی در پایان به شهروندان توصیه کرد، فریب افراد کلاهبردار را که ادعای نفوذ در مقامات دارند را نخورند و امورات خود را از طریق قانونی پیگیری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.