دکتر حسینی مطرح کرد؛

ضرورت ساخت بیمارستان‌های هوشمند در استان فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: باید به سمتی گام برداریم که بیمارستان‌های استان فارس و شهر شیراز، هوشمندسازی و خدمات سلامت با بالاترین و به روزترین کیفیت به بیماران ارائه شود.

دکتر سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دیدار با اعضای هیات مدیره خیریه بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و مدیران این مرکز آموزشی درمانی، با تقدیر از خیرین حوزه سلامت و همراهی آنان با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) را بیمارستانی شناخته شده در کشور دانست که به ویژه در دوران شیوع کروناویروس، در زمینه ارائه خدمات درمانی به مردم فارس و سایر استان ها، موفق عمل کرده است.

او با اشاره به اینکه مجمع خیرین تامین سلامت از فارس و شیراز آغاز شده و پس از آن در سطح کشور تسری یافته است، اقدامات خیرین را موجب خیر دنیا و آخرت برای آنان و برای بیماران، بسیار موثر و راهگشا دانست.

حسینی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی بیمارستان‌های زیادی در شهرستان‌های استان فارس ساخته شده است بر لزوم ساخت بیمارستان‌های دولتی جدید در شهر شیراز تاکید کرد.

او اضافه کرد: به برکت حضور اساتید و پزشکان با تجربه و نخبه در استان فارس، بیماران سایر استان‌های کشور نیز برای دریافت خدمات درمانی به فارس و شیراز مراجعه می‌کنند و بیش از ۳۰ درصد خدمات حوزه درمان در فارس به مردم سایر استان‌ها به ویژه استان‌های جنوبی ارائه می‌شود.

حسینی با اشاره به ساخت بیمارستان‌های مدرن و پیشرفته در کشور‌های مختلف دنیا، گفت: باید به سمتی گام برداریم که بیمارستان‌های استان فارس و شهر شیراز، هوشمندسازی و خدمات سلامت با بالاترین و به روزترین کیفیت به مراجعان و بیماران ارائه شود و در همین رابطه، روند ایجاد بیمارستان‌های بزرگ هوشمند در شیراز و استان فارس آغاز شده است.

لزوم راه اندازی ۳ هزار تخت بیمارستانی جدید در شیراز برای ارائه خدمات بیشتر به بیماران و مراجعان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، دیگر موضوع مورد تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دیدار با اعضای هیات مدیره خیریه بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) بود.

او، توجه به ۳ حوزه آموزش، پژوهش و اخلاق را از ملاک‌های اصلی و مهم بیمارستان‌های مدرن برشمرد و افزود: در همین رابطه تلاش شده تا ۳ بیمارستان جدید در شیراز راه اندازی شود که کار‌های اجرایی ساخت ۲ بیمارستان آغاز شده و روند اجرایی ساخت بیمارستان سوم نیز در آینده نزدیک آغاز خواهد شد و در این زمینه همراهی و مشارکت خیرین، سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف، بسیار تاثیرگذار است.

حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت موضوع گردشگری سلامت پرداخت که یکی از نقاط قوت حوزه سلامت فارس و شیراز به شمار می‌رود و باید تقویت شود.

دکتر محمود نجابت مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست هم اندیشی، بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) را مجموعه‌ای فعال و اعضای خیریه این بیمارستان را در پیشبرد اهداف، پیگیر و همراه خواند که این مرکز را در زمینه خدمت رسانی به بیماران، به مرکزی ویژه و خاص تبدیل کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.