امام جمعه ایلام:

گام‌های رو به رشد کشور از برکات تسلیم نشدن در برابر استکبار جهانی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: یکی از آثار و برکات رویارویی در برابر آمریکا و تسلیم نشدن در برابر خواسته‌های آنان، قدم‌های رو به رشد در عرصه‌های مختلفی است که کشور در زمینه خودکفایی بر می‌دارد.

حجت الاسلام اله نور کریمی تبار  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهر ایلام اظهار کرد: میلاد پیامبر اکرم (ص) یکی از مهم‌ترین و بهترین روز‌های تاریخ بشریت است، چون آن حضرت، شخصیتی است که همه پیامبران الهی برای آمدنش مقدمه سازی کردند.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) آمدند تا انسان‌ها را احیا کنند و از بند اسارت و بندگی غیرخدا رها کرده و از ظلمت و تاریکی به سوی نور هدایت کنند، پیامبر اکرم (ص) رحمت للعالمین است در عین حال در برابر مومنین رئوف و مهربان و در برابر دشمنان خدا و کفار، أَشِدَّاء عَلَی الْکُفَّارِ بودند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از آثار و برکات رویارویی در برابر آمریکا و تسلیم نشدن در برابر خواسته‌های آنان، قدم‌های رو به رشد در عرصه‌های مختلفی است که کشور در زمینه خودکفایی بر می‌دارد، گفت: یکی از این دستاوردها، پرتاب و قرار گرفتن سومین ماهواره بومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین به نام نور ۳ توسط ماهواره بر قاصد با موفقیت بوده است.

وی مطرح کرد: این موفقیت ها، وابستگی جمهوری اسلامی به ماهواره‌های دشمنان را بر می‌دارد و امروز به همت جوانان این مرز و بوم، در این زمینه به خودکفایی رسیده ایم، امروز جمهوری اسلامی به عنوان بازیگر در عرصه فضایی جهان مطرح است که نعمت بزرگی است که انشاالله رو به رشد خواهد بود.

وی بیان کرد: از مردم خوب کشور که با وجود هجمه‌های گسترده تبلیغاتی دشمنان یک نه بزرگ به آنان دادند، تقدیر می‌شود، مردم ما نشان دادند که این فتنه گران و دشمنان، جایگاهی در بین آنان ندارند و البته خودشان هم فهمیدند که امروز کاری از این‌ها ساخته نیست.

وی با اشاره به گرامیداشت سالروز تاسیس نیروی انتظامی، اظهار کرد: این حافظان امنیت، شایسته تکریم و تقدیر هستند که برای حفظ امنیت، بهترین نیرو‌های خود را در معرض تهدید دشمن قرار می‌دهند و به شهادت می‌رسند تا امنیت ما در حوزه‌های مختلف اجتماعی، روانی، سیاسی و اقتصادی برقرار باشد.

امام جمعه ایلام به گرامیداشت روز جهانی سالمندان هم اشاره کرد و افزود: حرمت پیرمردان و پیرزنان در جامعه باید افزایش پیدا کند، این افراد کسانی هستند که جوانی شان را پشت سر گذاشته، تلاش خود را در جامعه انجام داده و اکنون نیازمند احترام هستند، همه افراد باید نسبت به تکریم و احترام آنان اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تکمیل زائرسرای ایلامیان در مشهد مقدس، گفت: ۱۰ سال پیش مقام معظم رهبری دستور دادند که قطعه زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع برای زائران استان ایلام در نظر گرفته شود که مردم استان بتوانند از خدمات آن در هنگام سفر به مشهد مقدس، استفاده کنند، با تلاش خیرین کار شروع شد و این زائرسرا هم اکنون در هشت طبقه با زیربنای پنج هزار متر مربع با پیشرفت ۶۸ درصدی در حال ساخت است.

وی با تقدیر از خیرین و همه کسانی برای ساخت این زائرسرا تا این مرحله کمک کرده اند، گفت: یکی از خیرین استان ۵۰ میلیارد ریال در ساخت آن کمک کرده است، لازم است که برای ساخت این مجموعه، تک تک خانواده‌های استان ایلام خود را سهیم بدانند و با حداقلی که می‌توانند برای ساخت این مجموعه همکاری و مشارکت داشته باشند که بهترین صدقه جاریه و ماندگار است.

وی اظهار کرد: فراهم کردن شرایط برای حضور فعالان صنایع دستی استان در ایام اربعین و برپایی غرفه‌های صنایع دستی، کاری ارزشمند بود و امید است به گونه‌ای برنامه ریزی گردد که از این ظرفیت استان برای رونق اقتصادی استفاده شود.

وی در پایان با گرامیداشت ۷ مهر روز آتش نشانی، گفت: آتش نشانان، جمع فداکاری هستند که جان خود را برای سلامت و رفع خطرات در حوادث آتش سوزی به خطر می‌اندازند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.