پیرترین ماهی آکواریومی+ تصاویر

پیرترین ماهی آکواریومی، شش‌ماهی استرالیایی با سن تقریبی ۹۲ تا ۱۰۱ ساله‌ای است که در آکواریوم اشتاین‌هارت سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کند.

این شش‌ماهی به همراه ۲۳۰ ماهی دیگر سال ۱۹۳۸، از استرالیا وارد خاک آمریکا شد. بنابه گفته دانشمندان این شش‌ماهی احتمالا ماده و تنها ماهی زنده از میان آن ماهی‌هایی است که از استرالیا به آمریکا فرستاده شدند.

شرایط آکواریوم اشتاین‌هارت برای این شش‌ماهی عالی بوده است و به نظر می‌رسد او از محیط زندگی خود راضی است و بازدید‌های روزانه مردم از آکواریوم، او را مضطرب نمی‌کند.

شش‌ماهی‌ها یکی از جالب‌ترین گونه‌های ماهی روی زمین هستند که البته قدمت پیدایش آن‌ها را به‌درستی نمی‌توان تعیین کرد. دانشمندان برای تعیین سن ماهی‌ها، از استخوان گوش آنها، پس از مرگ‌شان، استفاده کرده و حلقه‌های موجود روی آن را درست مانند حلقه‌های تنه درختان می‌شمارند. اما استخوان گوش شش‌ماهی‌ها متفاوت از ماهی‌های دیگر و بسیار شبیه انسان یا حیواناتی، چون گاوست.

ماهی

شش‌ماهی‌ها وقتی بیرون از آب قرار می‌گیرند می‌توانند با استفاده از یکی از شش‌هایشان نفس بکشند و همچنین تغییرات شیمیایی آب را تا حد زیادی تحمل می‌کنند.

شش‌ماهی‌ها بزرگترین ژنوم، ۴۳ میلیارد جفت ژنوم، در میان حیوانات شناخته شده دارند و تعداد ژنوم آن‌ها تقریبا ۱۴ برابر ژنوم‌های انسان است.

ماهی

دانشمندان دوست دارند بدانند این شش‌ماهی حدود ۱۰۰ ساله، احساس پیری می‌کند یا خیر، موضوعی که فهمیدن آن سخت است. با اینحال برخی از متخصصان می‌گویند، در ماهی‌های سالمند، تغییراتی، چون تغییر شکل ستون فقرات، کاهش وزن، چشم‌های ابری و حتی خاکستری شدن فلس‌ها دیده می‌شود، اما هیچ کدام از این تغییرات در این شش‌ماهی دیده نشده است.

منبع: خبرآنلاین

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
بفرستید تو ایران یه ساعته به علت نقص فنی میمیرند!!@@
آخرین اخبار