دور سوم واگذاری زمین به خانواده‌های مثبت سه فرزند

دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان یزد گفت: در دور سوم واگذاری زمین به خانواده‌های مثبت سه فرزند، بیش از هزار قطعه زمین به زودی واگذار می‌شود.

مهدیه السادات حسینی مطلق دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان یزد گفت: واگذاری زمین به خانواده‌ها طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است.

او افزود: همزمان با ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) دور سوم واگذاری زمین به خانواده‌های مثبت سه فرزندی که فرزند سوم به بعد آن‌ها ۲۴ مهرماه به بعد متولد شده باشند و همچنین خانواده‌های چهار فرزندی زیر ۲۰سال، انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری یزد، با بیان اینکه در دور سوم واگذاری زمین، بیش از هزار قطعه زمین واگذار می‌شود، افزود: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن، قسمت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نسبت به ثبت نام اقدام کنند. 

حسینی مطلق افزود: تاکنون با اهدای بیش از سه هزار قطعه زمین ۲۰۰ متری به خانواده‌های مثبت سه فرزند و چهار فرزند زیر ۲۰ سال در دو دوره، استان یزد در رتبه اول واگذاری زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت قرار گرفته است.

گفتنی است؛ طبق ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دولت مکلف است یک قطعه زمین حداکثر ۲۰۰ متر مربع برای ساکنین در روستا‌ها یا شهر‌های کمتر از ۵۰۰ هزار نفر پس از تولد فرزند سوم پس از تاریخ تصویب این قانون و خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال، اعطا شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار