امضای سه تفاهم‌نامه جهت شبکه‌سازی خانه‌های بهداشت با مدارس

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شبکه‌سازی خانه‌های بهداشت با مدارس، از راه‌اندازی بخش پزشک مدرسه خبر داد.

رضا مراد‌صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در دیدار دبیران کل و اعضای شورای مرکزی تشکل‌های فرهنگیان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: خانواده‌ها در تعلیم و تربیت باید نقش‌آفرینی کنند. ما نباید نقش قیم را ایفا کنیم. بخش قابل توجهی از تربیت بر عهده خانواده است و خانواده باید نقش‌آفرینی کند. در ساختار رسمی، خانواده کمرنگ شده بود و حال می‌خواهیم برگردانیم. باید از مردم برای ارتقای برخی از زیرساخت‌های تعلیم و تربیت کمک بگیریم.

وی با تاکید بر این که آموزش و پرورش باید به مسئله همگان تبدیل شود، اظهار کرد: آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است، باید اهمیت وزارت‌خانه آموزش و پرورش به طور خاص دیده شود. تمام حرف همه مسئولان این است که آموزش و پرورش باید مسئله همگان باشد.

وزیر آموزش و پرورش در این باره یادآور شد: برای نمونه در دو ماه اخیر سه تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت امضا کرده‌ایم. در یکی از این تفاهم‌نامه‌ها درخواست کردیم که خانه‌های بهداشت با مدارس شبکه شوند. باید پزشک مدرسه را راه‌اندازی کرد. وقتی کل کشور در مدرسه است باید این اتفاق بیفتد. با وزارت اقتصاد هم تفاهم کرده‌ایم که بانک‌ها پای کار مدارس بیایند. باید سواد اقتصادی و مالی را از کودکی به دانش‌آموزان آموزش داد. به ترتیب وزرای دیگر هم خواهند آمد و همکاری جدی را با آن‌ها شروع خواهیم کرد؛ بنابراین تبدیل شدن آموزش و پرورش به مسئله اصلی کشور مسیری است که از روز اول دنبال کرده‌ایم و باید دنبال کنیم و توفیقاتی هم در این زمینه داشته‌ایم.

او با یادآوری این که طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدرسه نقطه اتکای دولت و ملت در رشد، تعالی و پیشرفت کشور و کانون تربیت محله است، افزود: مدیران مدرسه مهم هستند و ساختاری هم در حال ایجاد است تا حق و حقوق مدیران مدارس را ارتقاء دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.