در معاملات امروز ۸ مهر بازار سرمایه؛

نقدینگی افراد حقیقی از بازار سهام خارج شد

کارشناس بازار سرمایه گفت: در معاملات امروز بازار سرمایه ۲۸۸ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی از بازار سهام و حق تقدم خارج شد.

کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه گفت: در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل بورس با کاهش بیش از ۱۳ هزار واحدی و درصد تغییرات ۰.۶۴ درصدی در تراز ۲ میلیون و ۸۴ هزار و ۵۵۰ واحدی ایستاد؛ شاخص کل هم وزن نیز با کاهش بیش از ۳ هزار واحدی در ارتفاع ۷۱۵ هزار و ۳۱۵ واحدی ایستاد و هر دو شاخص روند منفی را ثبت کردند.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: امروز حجم معاملات مربوط به سهام و حق تقدم ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۴ هزار و ۸۹۶ میلیارد تومان بود مورد دیگر این که سرانه خرید افراد حقیقی امروز ۲۴میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سرانه فروش حقیقی ۲۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ثبت شد.

او افزود: امروز ۲۸۸ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی از بازار سهام و حق تقدم خارج شد همچنین تنها ۲۷ درصد بازار به عبارتی ۲۰۲ نماد در وضعیت مثبت قرار داشتند. امروز بیشترین خروج نقدینگی را صنعت بانک به خود اختصاص داد و بیشترین میزان ورود نقدینگی را هم صنعت سرمایه گذاری شاهد بود.

او در خصوص عوامل اثر گذار بر روند بازار هم گفت: بحث تکنیکالی شاخص کل بورس، پذیره‌نویسی که صورت گرفت و تداوم بحث‌های حوالی عرضه سیمان در بورس کالا از جمله موارد مهم و اثر گذار بر روند بازار سرمایه بودند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار