خریداری ۷۹۰ دستگاه واگن جدید در حوزه اداری

عضو شورای شهر گفت: از مدیران سابق سؤال دارم؛ از ۲۶۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌ای که ساختید، ۲۶۰ نفر دوچرخه‌سوار استفاده می‌کنند؟

آقامیری عضو شورای شهر اظهار داشت: امروز در تهران باید ببینیم اولویت اصلی مردم چه چیزی است؟ گاهی اوقات تشخیص‌ها غلط است و هزینه های زیادی صرف می‌شود. در همین رابطه مطابق نظرسنجی با شرکت  ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی، آن‌ها اولویت اول پایتخت را آلودگی هوا و اولویت دوم را حمل‌ونقل عمومی مطرح کردند.

وی افزود: وقتی مشکلات از زبان مردم شنیده می شود باید اولویت‌ها هم بر همان اساس چیده بشود تا هزینه‌ها گره‌گشا باشد، بر همین اساس شورای شهر تهران و با نظرات شهردار تهران به این نتیجه رسید که ۴۰ درصد از بودجه‌ سال ۱۴۰۲ را به بخش حمل‌ونقل اختصاص بدهد. 

وی خاطرنشان کرد: با اختصاص ۴۰ درصد بودجه به حمل‌ونقل عمومی،اتفاقات خوبی در شرف وقوع است به عنوان مثال، خریداری ۷۹۰ دستگاه واگن جدید در حوزه اداری، شبیه «معجزه» بود. قطعا در ۶ ماه و یک سال آینده شاهد رضایت مردمی خواهیم بود. هرچه ناوگان عمومی زیاد بشود مردم از وسایل شخصی استفاده کمتری می‌کنند. 

عضو شورا افزود:از مدیران سابق سؤال دارم؛ از ۲۶۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌ای که ساختید، ۲۶۰ نفر دوچرخه‌سوار استفاده می‌کنند؟ اصلی‌ترین گلایه مردم امروز توسعه زیرساخت‌های اتوبوس و مترو است.

آقامیری ادامه داد: امروزه ۷۰ درصد از مردم از وسایل حمل‌ونقل شخصی استفاده می‌کنند که اگر این درصد کم بشود مشکل آلاینده‌ها حل می‌شود. امروز بالای ۱۵ متر مربع سرانه فضای سبز در پایتخت داریم. اما در بحث حمل‌ونقل عمومی به ۱۰ هزار اتوبوس فعال در پایتخت نیاز است اینکه به این تشخیص برسیم و در این مسیر حرکت کنیم اهمیت دارد.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: هنوز هم کسانی هستند که اولویت را تشخیص نمی‌دهند. مردم حاشیه تهران گلایه از این دارند که باید ۳۰ دقیقه در انتظار اتوبوس بمانند. هیچ اولویتی مهم‌تر از تامین اتوبوس برای تهران نداریم. ناوگان ما برای ۵ میلیون نفر ظرفیت دارد اما به دلیل کمبود ایستگاه صرفا ۲ میلیون را جابه‌جا می‌کند.

آقامیری ادامه داد: حدود ۳ تا ۴ سال آینده حجم ناوگان مترو چند برابر خواهد شد. بودجه گذاری به همین روند مطلوب ادامه خواهد داشت تا در همین روزها به نقطه‌ای برسیم که در تهران هیچ وقت به این اندازه اتوبوس فعال در شهر نداشته‌باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار