قالیباف در صحن مجلس:

سامانه «بریکس‌پی» جایگزین سوئیفت است

رئیس مجلس گفت: با عضویت ایران در بریکس این امکان فراهم می‌شود که از سیستم ارتباط بانکی الکترونیکی کشورهای عضو به جای سیستم سوئیفت استفاده شود.

رئیس مجلس گفت: با عضویت ایران در پیمان بریکس این امکان فراهم می‌شود تا از سیستم ارتباط بانکی الکترونیکی که در بین کشور‌های عضو بریکس پیش‌بینی شده است به جای سیستم سوئیفت استفاده شود.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بند الحاقی به ماده ۱۱ لایحه برنامه هفتم توسعه، اظهار کرد: یکی از کار‌های مهمی که در بریکس انجام شده این است که سیستم ارتباط بانکی الکترونیکی جایگزین سوئیفت پیشنهاد دادند که اکنون فعال شده و افرادی که عضو بریکس می‌شوند و ما نیز از ابتدای ژانویه عضو بریکس شده‌ایم یک فرصت بزرگ داریم که می‌توانیم با آن با کشور‌های بزرگ کار کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من فکر می‌کنم شرایط برای ما تا پیش از این فراهم نبوده و اخیراً فراهم شده است. در مصاحبه‌ای نیز به این موضوع اشاره کردم؛ ۳۰ درصد از کل حجم معاملات ما با چین، روسیه، هند و آفریقای جنوبی است و این ظرفیت برای این کار وجود دارد. ما باید از این فرصت استفاده کنیم. این یک فرصت بزرگ برای ماست که عضو شده‌ایم.

قالیباف با یادآوری اینکه یکی از بحث‌های مذاکرات جدی در این نشست‌ها موضوع مذکور بود، تصریح کرد: در مجموعه بریکس سامانه «بریکس‌پی» دقیقاً جایگزین سوئیفت است و کشور‌های عضو بریکس و بقیه کشور‌هایی که تمایل دارند می‌توانند از این سیستم الکترونیکی بین بانکی استفاده کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۱:۲۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
آقا پول های که آزاد سازی شد کجا رفت چرا قیمت دلار پایین نیامد لطفاً پیگیری کنید yjc حق مردم هست که بفهمند پول ها کجا خرج شد به جیب آقا زاده ها یا به سفره مردم
Poland
ناشناس
۰۷:۲۵ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
معلومه دیگه هاپولی شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۹ ۰۸ مهر ۱۴۰۲
کاری کنید مردم حس کنند در میوه فروشی های ازاد نظارتی وجود دارد .مجبور کنید میوه فروشی ها فاکتور قیمت و کیلو و قیمت کل را حتما به خریدار بدهند . نه اینکه اجبار کنید فقط با یک قیمت خاص فلان میوه را بفروشن بلکه فقط فاکتور کامل خرید را بدهند : کیلو و قیمت هر کیلو که دستی وارد می کنند و قیمت کل