کلاهبرداری میلیاردی با ترفند ثبت نام سهام عدالت

فردی که با ترفند ثبت نام سهام عدالت و لینک‌های آلوده در شهرستان گلوگاه از شهروندان کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

سرهنگ محمود کلوانی فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه گفت: با مراجعه شهروندان به پلیس فتا و ارائه شکوائیه خود با توضیح این که پس از کلیک کردن بر روی یک لینک جعلی حساب بانکی آن خالی شد، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: در بررسی‌های اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که شاکی پیامی با عنوان ثبت نام سهام عدالت در یکی از شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده و برای این که به محتویات ثبت نام سهام عدالت دسترسی پیدا کند پس از وارد شدن به لینک ارسالی، جهت پرداخت هزینه ثبت نام اطلاعات بانکی خود را وارد که بلافاصله از حساب بانکی شان مبلغ یک میلیارد ریال برداشت صورت می‌گیرد.

او با اشاره به کشف ۴ فقره پرونده کلاهبرداری از طریق لینک‌های آلوده، گفت: با تلاش و پی گیری‌های دقیق و اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا مبالغ سرقتی به حساب مالباختگان عودت شد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال شد.

سرهنگ کلوانی افزود: مجرمان با راه اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک اقدام به فریب و هدایت کاربران به درگاه‌های پرداخت جعلی بانک‌ها می‌پردازند که مردم باید برای پیشگیری از هرگونه جرم هوشیار باشند و سایت پلیس فتا را مرجع کامل آخرین اطلاعات و تهدیدات سایبری معرفی کرد و از خانواد‌ها و عموم مردم خواست که برای پیشگیری و مقابله با هرگونه جرایم سایبری به مطالعه توصیه‌های این سایت بپردازند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۱ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
صد تومن نقد داری دنبال سهام عدالتی
آخرین اخبار