گوشت‌های وارداتی به بازار فارس می‌آیند

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی فارس گفت: به منظور تنظیم بازار گوشت قرمز و تعدیل و تثبیت قیمت این کالا، برنامه ریزی برای واردات گوشت گرم و منجمد به این استان انجام شده است.

 صمد رنجبری مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه توزیع گوشت گوسفندی و گوساله وارداتی به زودی در سراسر استان آغاز خواهد شد، اظهار کرد: تقویت زنجیره تولید از دیگر اهداف واردات گوشت است که در دستور کار دولت قرار دارد.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود با افزایش سیر صعودی واردات گوشت بازار این محصول به ثبات رسیده و با استمرار این روند شاهد تثبیت و نزول قیمت‌ها باشیم، افزود: عرضه گوشت‌های تنظیم بازار از ۲ هفته گذشته در برخی استان‌ها شروع شده است.

 رنجبری با اشاره به اینکه قیمت گوشت در روز‌های اخیر کاهش حدود ۳۰ هزار تومانی را تجربه کرده است که با افزایش حجم واردات، کاهش قیمت بیشتری را شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: ایجاد توازن بین تولید و بازار مصرف از دیگر اهداف واردات گوشت قرمز است.

 او اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در ماه‌های گذشته واردات این کالا برای کمک به معیشت مردم در دستور کار دولت و وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

 مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس در خصوص قیمت گوشت تنظیم بازار گفت: با توجه به نوسانات قیمت ارز نرخ مصوبی برای این کالا تعیین نشده است.

 او بیان کرد: در حال حاضر حجم قابل توجهی از واردات به شکل دام زنده و گوشت گرم و منجمد توسط بخش خصوصی و تعدادی از وارد کنندگان از کشور‌های مختلف از جمله هند، آفریقا، برزیل، استرالیا، ارمنستان و ازبکستان انجام می‌شود.

 رنجبری اضافه کرد: محدودیتی برای واردات گوشت گرم و منجمد وجود ندارد و بسته به میزان تقاضای مردم، توزیع گوشت ادامه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.