جایگاه ایران در حوزه هوش مصنوعی از زبان معاون علمی رئیس جمهور

معاون علمی، فناوری ‌رئیس‌ جمهور‌ گفت: کشور در حوزه هوش مصنوعی از نظر علمی جایگاه خوبی دارد و در منطقه در این حوزه در رتبه دوم قرار دارد.

روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی در ارتباط با اهمیت رویداد جایزه مصطفی (ص) اظهار داشت: پیشرفت‌های علمی بخشی از فرآیند است، اما دنیا باید بداند که ایران در چه جایگاه علمی قرار دارد و کشور اگر بخواهد جایگاه خود را در حوزه‌های علمی نشان دهد نیازمند برگزاری برخی رویداد‌های بین‌المللی با همین هدف است تا دانشمندان و تاثیرگذاران علمی ایران را بشناسند.

وی افزود: جایزه مصطفی رویداد بزرگی در سطح بین‌المللی و جهان اسلام است و برگزار کردن این برنامه در هر دو سال یکبار، انرژی خوبی را از کشور و برگزارکنندگان می‌گیرد؛ همه این تلاش‌ها برای آن است که جهان اسلام و همه دنیا ایران را بشناسند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با اشاره به دستاورد‌های این جایزه برای کشور عنوان کرد: اگر دانشمندان خارجی ایران را بشناسند و ارتباطات توسعه پیدا کند، جایگاه کشور در دنیا تثبیت می‌شود و با ایجاد همکاری‌های بین‌المللی، این همکاری‌های گسترده دیگر قابل تحریم نیست.

وی ادامه داد: وقتی از داشتن محصول یا تکنولوژی حرف می‌زنیم، با توجه به اینکه اعتقاد به عقبه و زیرساخت باورپذیری آن ایجاد شده، مردم دنیا به آن اعتماد می‌کنند؛ از این رو ترویج توان علمی کشور و ایجاد روابط بین‌الملل برای کشور یکی از اصل زیرساختی توسعه علمی کشور است که جایزه مصطفی یکی از برنامه‌های این راهبرد است.

دهقانی‌فیروزآبادی با اشاره به جایگاه ایران در حوزه هوش مصنوعی تصریح کرد: کشور در حوزه هوش مصنوعی از نظر علمی جایگاه خوبی دارد و در منطقه در این حوزه در رتبه دوم قرار دارد، اما از بعد کاربرد در دنیا در رتبه ۷۷ به بعد قرار داریم و این یعنی نتوانستیم به خوبی زنجیره تبدیل علم به فناوری و فناوری به نوآوری را تکمیل کنیم، از طرفی رتبه دوم منطقه در بعد علمی نشان‌دهند آن است که کشور در این حوزه قابلیت بالایی دارد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با اشاره به میزبانی اصفهان از این دوره جایزه مصطفی (ص) اظهار داشت: استان اصفهان در حوزه هوش مصنوعی هم بچه‌های تیزهوشی دارد و هم از مدیران آینده‌نگری برخوردار است که به خوبی می‌دانند در کجا باید سرمایه‌گذاری کنند.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد که یکی از استان‌های پیشرو در کشور در حوزه هوش مصنوعی استان اصفهان خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
جهان
۱۷:۲۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
ایران از چه نظر حرف اول میزنه که از هوش مصنوی بزن
Iran (Islamic Republic of)
a
۱۳:۳۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
منطقه مهم نیست، منطقه افغانستانه
لطفا تو تکنولوژی های این چنینی با دنیا مقایسه کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
جالبه وقتی عربستان بزنه جلو منطقه عربستانه ولی ایران برسه منطقه افغانستانه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۱ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
امارات دانشگاه هوش مصنوعی ساخته بله دانشگاه و از بیش از ۷۰ کشور دنیا دانشمند دعوت به همکاری کرده ۳۰۰ نفر دارن مستقیم کار میکنند بعد از برنامه نور که عربی بود داره روی یک برنامه اوپن سورس انگلیسی کار می‌کنه که میگن تنه به تنه گوگل میزنه دیر بجنبید از دنیا عقب موندیم و دیگه جبرانش به راحتی ممکن نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
اوره سازها ادعای بدهی ناچیز خوراکشان به دولت را دارند ، متانول ساز ها ادعای گرانی خوراکشان . فعلا هر دو طرف فاسد دارند مردم را اهرم کرده و برای منافع خود استفاده می کنند . وزارت نفت را شفاف کنید . قیمت ها را شناور کنید بدون افراط و تفریط . حق مردم را بستانید
Iran (Islamic Republic of)
مرتضی
۱۳:۱۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
مهم کاربردی کردن علم هست؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۱ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
بهتره وسایل مقابله باهوش مصنوعی ساخته بشه تا دستاوردهای هوش مصنوعی از واقعی تشخیص داده بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۶ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
دمتون گرم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
رتبه 77 در دنیا جایگاهش کجا خوبه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
نمیفهمی که تازه هوش مصنوعی اومده؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
قربونت فعلا بگذار جایگاه این علم داخل دنیا تثبیت بشه بعد دنبال مقام اول داخل دنیا باش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
تثبیت شده