تفاهمنامه گسترش همکاری‌های سینمایی میان ایران و ازبکستان امضا شد

تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی توسط معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور و رئیس امور سینمایی ازبکستان امضا شد.

یادداشت تفاهم همکاری مابین سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی محمد خزاعی و سازمان سینمایی وابسته به وزارت فرهنگ جمهوری ازبکستان به نمایندگی فردوس عبدالخالق اف در زمینه مبادلات و همکاری‌های سینمایی امضا شد.

 یادداشت تفاهم همکاری متناظر به علاقه و تمایل مشترک برای توسعه روابط دوستان، تحکیم و ارتقاء سطح همکاری‌های سینمایی و با توجه به روابط عمیق فرهنگی و تمدنی و بر مبنای برابری، احترام و منافع متقابل سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران و آژانس سینمایی وابسته به وزارت فرهنگ جمهوری ازبکستان به امضا رسید.

 بر پایه این خبر تبادل، نمایش و عرضه تجاری آثار سینمایی یکدیگر با توجه به ظرفیت‌های موجود و قوانین و مقررات کشور‌های متبوع؛ دعوت متقابل به رویداد‌های سینمایی (جشنواره‌ها و ...) در هر دو کشور و فراهم آوردن امکانات لازم جهت تسهیل شرکت و حضور فیلمسازان و سینماگران؛ تسهیل ارتباط، تبادل و مشارکت نیرو‌های تخصصی دو کشور در پروژه‌های سینمایی، تبادل دانش فنی و تخصصی و تبادل استاد و دانشجو در حوزه سینما، تولید فیلم‌های مشترک از جمله بلند، مستند، کوتاه و انیمیشن در زمینه‌های تاریخ مشترک، فرهنگ و آداب و رسوم دو کشور و تشویق این کار، برگزاری هفته‌های فیلم مشترک و تأمین رعایت کپی رایت برای آثار سینمایی مهم‌ترین محور‌های حوزه همکاری در این تفاهمنامه است.

همچنین مقرر شد کمیته مشترکی شامل نمایندگان دو طرف به تعداد مساوی تسهیل و اجرای مفاد یادداشت تفاهمنامه و بررسی و رسیدگی به مسائل و مشکلات پیش‌روی آن را پیگیری کنند. گفتنی است این تفاهنامه با حضور اصغر فارسی، معاون‌ توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی و امیرسعید کرمی، رایزن فرهنگی ایران به امضا رسید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار