تخصیص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای مرمت مسجد جامع شهر تسوج

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان شرقی از تخصیص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای مرمت مسجد جامع شهر تسوج خبر داد.

آقای حمزه زاده در بازدید از روند اجرایی عملیات مرمت مسجد جامع شهر تسوج با اشاره به قدمت بیش از ۱۳۰۰ ساله مسجد تاریخی تسوج گفت: این مسجد به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مساجد جهان اسلام، ایران و آذربایجان است که در ادوار مختلف در اثر زلزله‌های مخرب دچار خسارت شده اما دوباره احیا و بازسازی شده است.

وی افزود:با سفری که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به شهر تسوج داشتند و با تاکیدات استاندار محترم مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه به این طرح اختصاص داده شد و تامین اعتبار انجام شد و در سریعترین زمان استحکام بخشی و مرمت این مسجد تاریخی شروع شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی ادامه داد:خوشبختانه کار‌های استحکام بخشی اضطراری تاکنون انجام شده و پی‌های مسجد کاملا استحکام بخشی گردیده است و نگرانی‌ها رفع شده است.

آقای حمزه زاده خاطرنشان کرد: در حین اجرای استحکام بخشی مسجد و بررسی‌های لازم مشخص شد که برخی طاق‌های جناغی دور تا دور مسجد وجود داشته است که این طاق‌ها مجددا احیا گردیدند که یقینا در زمینه استحکام بخشی مسجد و  زیباشناختی مسجد تاثیرگذار خواهند بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی با اشاره تکمیل مرمت مسجد جامع تسوج خاطرنشان کرد:در ادامه فعالیت مرمت و محوطه سازی مسجد انجام خواهد یافت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار