رویداد ملی سه‌گام در حوزه دست‌ساخته‌های چرمی افتتاح شد

رویداد ملی سه‌گام با هدف پیوند هنرمندان حوزه دست‌ساخته‌های چرمی، با استفاده از ظرفیت هنر‌های ملی و بومی افتتاح شد.

رویداد ملی سه‌گام با هدف پیوند هنرمندان حوزه دست‌ساخته‌های چرمی، با استفاده از ظرفیت هنر‌های ملی و بومی متناسب با مخاطب امروز ایرانی، با چشم‌انداز ورود به بازار‌های بین‌المللی و صدور هنر و فرهنگ ایرانی با محوریت معاونت صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار شد.

در گام نخست این رویداد آثار منتخب کشوری هنرمندان و دست‌ساخته‌های چرمی در گالری سعدآباد، تا ۲۰ مهرماه و همزمان با هفته گردشگری، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

جلالی در حاشیه این رویداد ضمن تاکید بر استراتژیک بودن صنعت چرم بیان کرد: همزمانی هفته گردشگریش با افتتاح این رویداد که معرفی چرم و دست‌ساخته‌های چرمی و یک صنعت دیرینه ایرانی در حوزه صنایع‌دستی است، به فال نیک می‌گیریم.

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی ادامه داد: پایگاه‌های میراث فرهنگی و کاخ‌موزه‌ها، مکان‌های مناسبی برای نشان دادن هنر پیشین و امروزی کشور هستند. همکاری این پایگاه‌ها با معاونت صنایع‌دستی باعث تجلی همگرایی بین سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که صنعتگران امروز ما بر پایه همان الگو‌های آثار موزه‌ای به تولید محصولات خود می‌پردازند. 

وی افزود: حوزه چرم آبزیان و ماهی‌ها که تاکنون کمتر به آن توجه می‌شد و بعضا دور ریخته می‌شود، در حال حاضر چرم پوست ماهی یک مزیت برای کشور محسوب می‌شود و هنرمندان کشور آن را به محصول تبدیل کرده‌اند.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: رویداد ملی سه‌گام توجه تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و خلاقان این عرصه را با هدف ایجاد زنجیره ارزش موثر جلب می‌کند و این همگرایی خود بسیار حائز اهمیت است.

نمایشگاه رویداد سه گام تا بیستم مهرماه جاری در گالری سعدآباد واقع در ضلع شمالی مجموعه برپا خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار