معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام:

طرح آموزش ایمنی مدارس حاشیه جاده در ایلام اجرا شد

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: طرح آموزش ایمنی مدارس حاشیه جاده‌ها در سطح مدارس روستایی این استان اجرا شد.

کامران بختیاری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام اظهار کرد: این طرح با همکاری پلیس راه و آموزش و پرورش در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد دانش‌آموزان، آموزش و آگاه‌سازی نسبت به مقررات ایمنی عبور و مرور در راه مدرسه، خیابان و جاده‌ها، وسایل نقلیه و خطرات ناشی از بی توجهی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و نهادینه کردن فرهنگ ایمنی و ترافیکی اجرا شده است.

وی افزود: با حضور کارشناسان در مدارس، آموزش‌ها به صورت حضوری و چهره به چهره طی ۲ مرحله انجام گرفت و مربیان و والدین نیز با شیوه صحیح و ایمن رفت و آمد به مدرسه آشنا شدند و در مجموع یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز همراه با مربیان و والدین از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

معاون حمل و نقل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام از ایمن‌سازی فیزیکی ۲۱ باب مدرسه حاشیه راه‌های این استان طی امسال خبر داد و افزود: چهار میلیارد ریال برای ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های استان هزینه شده است.

بختیاری ادامه داد: دانش‌آموزان آسیب‌پذیرترین قشر در بین عابران پیاده محسوب می‌شوند بنابراین ارتقای ایمنی تردد آن‌ها و فرهنگ ترافیک و همچنین جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی از مهم‌ترین اهداف ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌هاست.

وی بیان کرد: اولویت‌ها برای اجرای طرح‌های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از آن، تعداد دانش‌آموزان و مخاطرات احتمالی از قبیل سرعت غیر مجاز در محور‌های مواصلاتی تعیین می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام در پایان اظهار کرد: با نصب تابلو‌های محدودیت سرعت و سبقت ممنوع، خط کشی عابر پیاده، نصب سرعت گیر و نصب چراغ چشمک زن به منظور آرام سازی ترافیک، ایجاد امنیت لازم برای تردد دانش آموزان در محدوده مدارس فراهم شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.