تحقق ۹۱ درصدی درآمد شهرداری تهران تا پایان مردادماه امسال

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا پایان مردادماه باید ۳۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان درآمد وصول می‌شد که وصول ۹۱ درصد از رقم مصوب محقق شد.

حبیب کاشانی، خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا پایان مردادماه باید ۳۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان درآمد وصول می‌شد که بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان محقق شد که ۹۱ درصد از رقم مصوب را تشکیل می‌دهد.

حبیب کاشانی با بیان اینکه از بودجه مصوب سال ۱۴۰۲ مبلغ ۶۴ هزار میلیارد تومان به درآمدها، ۶ هزار و ۶۱۵ میلیارد تومان به منابع حاصل از واگذاری دارایی سرمایه‌ای و پنج هزار و ۳۴۱ میلیارد تومان به منابع حاصل از واگذاری دارایی مالی اختصاص دارد، اظهار کرد: از ۲۹ هزار میلیارد تومان عملکرد نقد و غیرنقد ۲۷ هزار میلیارد تومان محقق شده است.

وی با بیان اینکه باید ۳۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان درآمد وصول می‌شد که بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان محقق شد که ۹۱ درصد از رقم مصوب را تشکیل می‌دهد، گفت: در فروردین و اردیبهشت ۱۰ هزار میلیارد، خردادماه هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، تیر ۵ هزار و ۱۰۰، مرداد ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است که میانگین آن ۶ هزار میلیارد تومان در هر ماه است.

کاشانی با اعلام اینکه درآمد حاصل از تبلیغات محیطی و سازه‌های تبلیغاتی باید هزار میلیارد تومان بود که این درآمد اخذ نشده و سازمان زیباسازی در این زمینه بسیار عقب است، یادآور شد: در سود ناشی از سرمایه‌گذاری نیز باید سه هزار میلیارد تومان درآمد کسب می‌شد که محقق نشده است.

وی با بیان اینکه در ارزش افزوده حدود هشت هزار میلیارد تومان درآمد محقق شد که روند افزایشی دارد، تصریح کرد: در بخش هزینه‌ای، تملک دارایی سرمایه‌ای و مالی ۷۹ هزار میلیارد تومان در مجموع ابلاغ شده در حالیکه بودجه مصوب ۷۵ هزار میلیارد تومان است. ابلاغ ۷۹ هزار میلیارد تومان بیش از رقم مصوب شوراست و تقاضا می‌کنیم که شهرداری قدم به قدم پیش برود.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در هزینه‌های بخش نقدی ۶۷ هزار میلیارد تومان ابلاغ شده است، گفت: با تخصیص اعتبار ۳۷ هزار و ۲۵۱ میلیارد تومان، عملکرد حدود ۲۹ درصد و در هزینه‌های بخش غیرنقد اعتبار ابلاغی ۱۱ هزار و ۹۶۲ میلیارد تومان بوده که با تخصیص اعتبار ۱۱ هزار و ۴۱۶ میلیارد تومان و عملکرد حدود ۸۲۰ میلیارد تومانی درصد جذب نسبت به تخصیص هفت درصد است.

وی اضافه کرد: در هزینه‌های بخش نقدی و غیرنقدی در مجموع بیش از ۷۹ هزار میلیارد تومان ابلاغ شده، اما با تخصیص اعتبار بیش از ۴۸ هزار میلیارد تومان و پرداخت نقدینگی بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان و عملکرد حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان، درصد جذب نسبت به تخصیص اعتبار ۲۳ درصد است که جای تقدیر دارد.

ناصر امانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز با بیان اینکه شاهد روند رو به رشد درآمد‌های شهرداری تهران هستیم که این روند قابل تقدیر است، گفت: نسبت ۳۹ به ۶۱ درصد درآمد پایدار و ناپایدار در بودجه امسال اتفاق جدیدی است که پیش از این شاهد نبودیم؛ چراکه آمار درآمد پایدار تاکنون از ۳۰ درصد بیشتر نشده بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار