شریعتی در تذکری:

در ستاد وزارت نفت در سال ۱۴۰۰ حقوق ۹۳ میلیون تومانی پرداخت شده است

نمایندگان مردم تهران در مجلس با اشاره به حقوق ۹۳ میلیون تومانی در وزارت نفت خواستار در نظر گرفتن سقف قانونی برای دریافت حقوق و دستمزد شدند.

مالک شریعتی نیاسر در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه ۹ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بند الحاقی ماده ۱۸ لایحه برنامه هفتم توسعه در اخطاری با استناد به اصل ۷۴ قانون اساسی گفت: با توجه به اینکه قانون دائمی در اینجا در حال تغییر است و افزایش ۷ برابر و ۳ برابریی پایه حقوق را در اینجا کنار گذاشته است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس با استناد به اصل ۷۵ و ۱۱۰ قانون اساسی ادامه داد: درآمد دولت در اینجا کم می‌شود و هر دستگاهی هرچه می‌خواهد به کارمندانش می‌دهد، به دو دلیل که نامه‌ای که خودتان قرائت کرده‌اید که اگر اصل ۷۵ است قابل طرح کردن نیست و سخنرانی رهبری هم در این رابطه موجود است بنابراین چه معنا دارد یک نفر یک عددی بگیرد و یک نفر دیگر ۲۰ برابر آن حقوق دریافت کند و چه معنا دارد مجلس انقلابی در سال آخر سقف حقوق را بردارد. این به ضرر مجلس و جریان انقلابی است بنابراین مجلس به قانونی کردن حقوق‌های نجومی متهم خواهد شد.

وی با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی افزود: بنده به عنوان رئیس تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی اعلام می‌کنم در ستاد وزارت نفت در سال ۱۴۰۰ حقوق ۹۳ میلیون تومانی هم دیده شد و اسناد آن نیز موجود است؛ بنابراین باید سقف قانونی در نظر گرفته شود، اگر هیأت علمی و کارکنان صنایع سخت در نفت از شورای حقوق و دستمزد مجوز بگیرند، در آنجا نماینده مجلس حضور دارد و نگذارید حقوق‌های نجومی را مجلس انقلابی قانونی کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۳ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
آره اگه سقف حقوقی باشه ورعایت شود خیلی خوب است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۱ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
من هم در سال 1400کمتر از5میلیون تومان میگرفتم والان شده 8میلیون تومان . با 3فرزند ،26سال سابقه کار،مدرک لیسانس رسمی درآموزش فنی وحرفه ای کشور شاغل در استانها.خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااشکر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
در طی 4 سال اخیر قیمت همه اجناس و خدمات از حالت دستوری خارج شده و بیش از 15 برابر شده است الا دستمزد کارگران و حقوق بگیران که دولتها با دستور ات مانع از رشد متناسب حقوق و دستمزد شده .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
یاد فیش ۱۰۰ میلیونی افتادم
آخرین اخبار