واگذاری ۴۰۰ هزار قطعه زمین در شهرها برای نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا به امروز ۴۰۰ هزار قطعه زمین در شهرها برای نهضت ملی مسکن واگذار شده است.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم  آیین واگذاری اراضی به خانواده های مشمول جوانی جمعیت با اشاره به اینکه واگذاری زمین به خانواده های مشمول طرح جوانی جمعیت اتفاق بزرگی است گفت: تاکنون واگذاری زمین در ۱۲ استان انجام شده است و در جشن میلاد پیامبر اکرم در تمام کشور این واگذاری‌ها انجام می شود.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه موضوع جوانی جمعیت قانون مصوب مجلس و مورد تاکید رهبر انقلاب و رئیس جمهور است گفت: به دلیل اهمیت موضوع بیش از ۳۲ هزار قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت تحویل مشمولان این طرح می شود.

او ادامه داد: بحران جمعیت مورد اذعان تمامی کارشناسان است و به همین جهت تلاش کردیم تا این امر مهم به سرانجام برسد.

بذرپاش بیان کرد: تا پایان سال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در روستاها در قالب طرح نهضت ملی مسکن واگذار می شود و در برنامه است تا سال آینده همین میزان در همکاری با بنیاد مسکن به سرانجام برسد. همچنین موفق شدیم در شهرها ۴۰۰ هزار قطعه زمین به‌شکل تک طبقه و گروه ساخت واگذار کنیم.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: توسعه محدوده های شهری سیاست وزارت راه وشهرسازی است و با این کار در تلاش هستیم قیمت صعودی زمین را کاهش دهیم.

وی افزود: تاکنون ۵۰ هزار هکتار زمین در حوزه نهضت ملی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی تامین شده است.  آماده سازی هر قطعه زمین حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد که وزارت راه وشهرسازی در این خصوص اقدام کرده است .

او با بیان اینکه این میزان تامین زمین برای تولید مسکن در تاریخ انقلاب بی نظیر است گفت: با حمایت همه دستگاه ها کشور را به کارگاه تولید مسکن تبدیل می کنیم.

بذرپاش با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد در حال ساخت است گفت: در گذشته اعتقادی به مسکن سازی وجود نداشت و به همین جهت عقب ماندگی در تولید مسکن وجود داشت که در دولت سیزدهم تلاش کردیم مسکن فعال سازی شود‌

وی یادآور شد: دولت سیزدهم میراث دار ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده بود که در این دولت ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۵ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
درکنار بعضی روستاها وشهرک های کوچک هم میشود ،موردی بلوک مسکن ایجاد کرد، ک دیگر نیازی به ایجاد شهرک جدید و زیرساخت های فراوان نباشد