لایروبی رودخانه‌های کرمانشاه جهت آمادگی برای بارش‌های پاییزی

مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه از لایروبی رودخانه‌های مهم کرمانشاه خصوصا قره‌سو جهت آمادگی برای بارش‌های پاییزی خبر داد.

محمد تاجبخش مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به آغاز لایروبی رودخانه قره‌سو، گفت : لایروبی این رودخانه‌ها با اولویت نواحی که سنوات قبل دچار مشکل بوده و یا انسدادی وجود دارد، آغاز شده و اکنون بیل‌های مکانیکی در حال کار هستند.

وی ادامه داد: محدوده شهرک کرناچی و محل اتصال قره‌سو به آبشوران از نقاطی است که لایروبی آن در اولویت بوده و در حال انجام است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به سختی کار در برخی نقاط، تاکید کرد: با این وجود تلاش می‌کنیم تا قبل از شروع بارش‌های پاییزی بخش عمده کار لایروبی رودخانه قره‌سو به پایان برسد.

تاجبخش با بیان اینکه در کنار رودخانه قره‌سو، سایر رودخانه‌های مهم استان لایروبی شدند، یادآور شد: یکی از مهمترین این رودخانه‌ها گاماسیاب بود که در دو نقطه بالغ بر یک کیلومتر لایروبی شده است.

وی از لایروبی بخش زیادی از رودخانه رازآور به طول پنج کیلومتر و رودخانه مِرِگ به طول ۱۰ کیلومتر نیز خبر داد.

 مدیر دفتر مهندسی رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به اهمیت مناطق پایین دست بند "کیلانبر" در روانسر، از لایروبی یک کیلومتر از این نقاط خبر داد و خاطرنشان کرد: حدود یک کیلومتر از خشکه رود و عاصم آباد روانسر لایروبی شده است.

تاجبخش با بیان اینکه کار لایروبی بخش عمده‌ای از این رودخانه‌ها به اتمام رسیده، افزود: تلاش کردیم با توجه به پیش‌بینی بارش‌های مناسب برای امسال، رودخانه‌ها را در چارچوب اختیارات و وظایفی که داشتیم لایروبی کرده و برای بارش‌ها آماده کنیم .

برچسب ها: آب و فاضلاب ، آب شرب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار