احتمال افزایش قیمت طلا در نیمه دوم امسال

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه گفت : احتمال افزایش قیمت طلا در نیمه دوم امسال وجود دارد که البته عمدتا متاثر از افزایش قیمت جهانی طلا خواهد بود.

محمدسعید جعفری رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه با اشاره به چشم‌انداز بازار طلا در نیمه دوم سال، گفت : اکنون که در داخل کشور از نظر اقتصادی و خصوصا نرخ دلار که به صورت مستقیم قیمت طلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد تا حدودی به ثبات رسیده ایم، عامل اصلی اثرگذار بر بازار طلا، قیمت‌های جهانی خواهد بود.

وی ادامه داد: آنطور که کارشناسان جهانی با توجه به شاخص‌های اقتصادی پیش‌بینی کرده اند، احتمال افزایش قیمت جهانی طلا هم در اواخر پاییز و هم اواخر زمستان وجود دارد که این امر قیمت طلا در کشور ما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه از شاخص‌های متعدد اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی که می‌تواند بر نرخ طلا در کشور ما تاثیرگذار باشد یاد کرد و افزود: پیش‌بینی این افزایش قیمت در شرایطی است که در این شاخص‌ها تغییرات چندانی نداشته باشیم.

جعفری درباره اینکه آیا اخبار مثبت سیاست خارجی ایران و همچنین آزادشدن دارایی‌های ارزی تاثیری بر افت قیمت طلا خواهد داشت یا نه نیز خاطرنشان کرد: این تاثیر را ظرف چند روز گذشته در کاهش قیمت طلا شاهد بودیم، بگونه‌ای که قیمت هر گرم طلا ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان کاهش داشت و اکنون به گرمی حدود دو میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسیده است.

وی احتمال کاهش دوباره قیمت طلا را کم دانست و افزود: این تغییرات عمدتا ناشی از جو روانی بوده و خیلی چشمگیر نیست.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه درباره وضعیت خرید و فروش در بازار طلا نیز اظهار کرد: بازار از رکود مطلقی که در ماه‌های گذشته شاهد آن بودیم خارج شده و اکنون وضعیت کمی بهتر است.

جعفری ابراز امیدواری کرد وضعیت خرید طلا در نیمه دوم سال بهتر شود و گفت: با پایان خرید‌های بازگشایی مدارس، احتمال اینکه مردم نقدینگی بیشتری برای خرید طلا داشته باشند و بازار رونق بگیرد، افزایش می‌یابد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار