سنددار شدن ۹۴ درصدی موقوفات استان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی بابیان اینکه۹۴ درصد موقوفات استان سنددار شده است گفت:اهمیت صدور سند برای موقوفات در جلوگیری از موقوفه خواری و عمران و آبادانی است و تا پایان امسال مابقی موقوفات استان دارای سند خواهد شد.

حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی در آستانه هفته وقف در جمع خبرنگاران  مردمی سازی مدیریت وقف را از برنامه‌های اولویت دار اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی عنوان کرد و گفت: نزدیک یکصد نفر امین موقوفات در راستای اجرای نیات واقفان و احیای موقوفات در استان فعال شده است.

وی افزود: حدود دو هزار مزرعه موقوفه و ۶۰۰ باغ در مناطق مختلف استان در حال احیاست.

وی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال به ۲۸۱ مسجد در استان حدود ۴۰ میلیارد ریال کمک مالی شده است گفت: این رقم در یک سال آینده سه برابر خواهد شد.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی توزیع بسته‌های تحصیلی و معیشتی در میان اقشار نیازمند، کمک به هیئات مذهبی در قالب طرح شمیم حسینی در ماه محرم، برگزاری مسابقات قرآنی با حضور هزار و ۵۰۰ نفر، کمک به زوج‌های جوان در قالب طرح پیوند آسمانی، برگزاری دوره‌های کارآموزی و اشتغال آفرینی در امامزادگان با اجرای طرح شمیم خدمت، برگزاری ۱۹۲ محفل قرآنی و راه اندازی موکب امامزادگان استان در سامرا در راهپیمایی اربعین و مناسبت‌های مختلف را از دیگر فعالیت‌های اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی در یک سال گذشته اعلام کرد.

حجت‌الاسلام حسینی با تشریح برنامه‌های این اداره کل در هفته وقف، برپایی نمایشگاه عملکرد و دستاورد‌های اوقاف استان، برگزاری همایش قرآن، وقف و سیره نبوی، برگزاری نشست‌های تخصصی با فعالان اقتصادی، اصناف و بازاریان، برگزاری دوره‌های سبک زندگی اسلامی، راه اندازی کاروان‌های جهادی در حوزه سلامت و اجرای زنگ انشای وقف را از جمله این برنامه‌ها بیان کرد.

۱۰ تا ۱۶ مهر هفته وقف نامگذاری شده است.

حدود ۲۰۰ امامزاده، چهار هزار موقوفه و ۲۰ هزار رقبه در آذربایجان شرقی وجود دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار