کاهش ذخایر خونی در کرمانشاه

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه ذخایر خونی استان پایین آمده، از تمام شهروندان خواست برای اهدای خون مراجعه کنند.

مریم میرزاده مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه نیاز به خون همیشگی است، گفت : در حال حاضر ذخایر خونی استان مقداری پایین آمده و نیاز است بلافاصله جبران شود.

وی افزود: در حال حاضر ۲۵ مرکز درمانی را تحت پوشش داریم و باید برای تامین نیاز همیشگی خون این مراکز، اهدای خون بصورت مستمر ادامه داشته باشد.

به گفته مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه هم اکنون خون مورد نیاز مراکز درمانی استان بصورت ۱۰۰ درصدی تامین می‌شود و مشکلی در این زمینه نیست.

میرزاده با بیان اینکه برای تقویت ذخایر خونی استان نیاز به اهدای خون بیشتری داریم، افزود: نیاز ما به تمام گروه‌های خونی بویژه گروه‌های خونی منفی است.

وی خاطرنشان کرد: در میان گروه‌های خونی منفی هم نیاز ویژه‌تری به گروه‌های A و O منفی داریم.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه تمام افراد ۱۸ تا ۶۰ سال که وزن آن‌ها کمتر از ۵۰ کیلوگرم نباشد می‌توانند خون اهدا کنند، گفت: قبل از اهدای خون تمام آزمایشات لازم از افراد گرفته شده و افرادی که به هر دلیل نتوانند اهدای خون داشته باشند، از آن‌ها خونگیری نمی‌شود.

وی افزود: افراد برای اهدای خون می‌توانند همه روزه در روز‌های غیرتعطیل از ساعت هشت صبح تا ۱۹ شب و روز‌های تعطیل از ساعت ۸.۵ صبح تا ۱۳:۳۰ به مرکز انتقال خون استان واقع در بلوار بنت الهدی مراجعه کنند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.