معاون اجرایی رییس جمهور خبر داد؛

ساخت ورزشگاه جدید تهران در نزدیکی حرم امام خمینی (ره)

محسن منصوری در مورد ساخت استادیوم جدید در تهران گفت: با توجه به پیشنهادات تولیت آستان امام خمینی (ره) قرار شد مجموعه در این منطقه ساخته شود.

ظهر امروز (یک‌شنبه) نشست مکان‌یابی ورزشگاه جدید با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رییس جمهور، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، انصاری، سرپرست حرم امام خمینی (ره)، محمد امین توکلی‌زاده، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران و اجاقی رییس سازمان ورزش شهرداری تهران برگزار شد.

محسن منصوری در ابتدای این نشست، اظهار کرد: در دولت عزم جدی برای رقم زدن اتفاقات بزرگ در حوزه‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد. چند روز آینده هم رئیس‌جمهور با سفر به شیراز پروژه‌ای را افتتاح خواهد کرد.

وی افزود: جای یک کار بزرگ در حوزه ورزش در کارنامه این دولت و دولت‌های پس از انقلاب خالی بود و قصد داریم با توجه به ضرورت اجتماعی و نیاز حوزه ورزش، این کار را با ساخت یک استادیوم بزرگ انجام بدهیم. تهران نیاز به یک ورزشگاه فاخر دارد. در نشست اخیر رئیس‌جمهور با ورزشکاران نیز قرار شد این موضوع به سرعت انجام شود.

معاون اجرایی رییس جمهور تاکید کرد: گام اول برای نهایی کردن موضوع مکان یابی است و زمین‌های مختلفی در مناطق مختلف شهر نیز پیشنهاد شد. با توجه به پیشنهادات تولیت آستان امام خمینی (ره) قرار شد مجموعه در این منطقه ساخته شود. قرار نیست صرفا یک ورزشگاه باشد بلکه به صورت یک مجموعه کامل ورزشی خواهد بود. باید زودتر طرح آن را نهایی کنیم. برای ساخت ورزشگاه نیز با ۲ مجموعه بزرگ مذاکراتی انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: کار در اولویت مسائل دولت است. رئیس جمهور تاکید کرده و مخبر، معاون اول نیز شخصا پیگیر است. این کار قطعا جزء کار‌های ماندگار دولت خواهد شد و نماد یک کار عمرانی در ورزش می‌شود. قطعا ساخت کامل آن به ۲ سال باقی مانده دولت قد نمی‌دهد، اما ممکن است بخش‌هایی از مجموعه مثل سالن ورزشی در همین ۲ سال احداث شود.

در ادامه انصاری، سرپرست حرم امام خمینی (ره)، توضیحاتی در مورد زمینی که برای ساخت این مجموعه در نظر گرفته شده ارائه کرد.

محمد امین توکلی‌زاده، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران هم توضیحاتی را درمورد تلاش‌ها و پیگیری‌های شهرداری برای ساخت این مجموعه مطرح کرد.

کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان هم تاکید کرد: برخلاف دولت‌های قبلی این بار رئیس جمهور تاکید کرده باید این ورزشگاه فاخر ساخته شود. این افتخاری برای نظام و دولت سید ابراهیم رئیسی است.

او ادامه داد: قرار است مکان بین‌المللی در شان نظام ساخته شود. استان امام خمینی (ره) پیشگام شده و شهرداری تهران نیز آمادگی دارد. هر طوری نهاد ریاست جمهوری تصمیم بگیرد ما هم تابع هستیم. اگر جوانان ما هم چنین مجموعه‌ای ببینند، خوشحال خواهند شد که جمهوری اسلامی چنین مجموعه‌ای ساخته است.

در جمع بندی و دستور جلسه این نشست قید شد محل احداث این مجموعه ورزشی در همان منطقه در نظر گرفته شود. البته اگر تا ۱۰ روز آینده هم محل جدید و متناسبی معرفی شد، آن محل نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد شهرداری به زودی مدل مشارکت خود را هم در این کار پیشنهاد بدهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۳ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
زمینهای حوالی قبرستان میشه ورزشگاه اونوقت اطراف تهران دنبال زمین برای قبرستان
Iran (Islamic Republic of)
من
۱۰:۴۰ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شما زحمت بکشید آزادی رو نگذارید خرابتر بشه ورزشگاه جدید پیشکشتون....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۰ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
با توجه به تجربه های گذشته ساخت این ورزشگاه تا پایان سال 1450 شمسی تمام نخواهد شد .
البته زمین مجموعه ورزشی آزادی در منطقه ای مرغوب قرار دارد که میتوان با فروخت آن چند دهکده المپیک مدرن ساخت . البته به شرط آن که کمی از اختلاسها کم کرد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۴ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
اونوقت ترافبک جاده قم و بهشت زهرا و فرودگاه امام و استادیوم چه گل و بلبلی بشه...
تازه فکر کنم شهرآفتاب هم اضافه بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۵ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
اشتباه محضه- 42 سال گذشت دانشگاه دولتی از مد افتاد و دیگه ساخته نشد حالا رفتن سراغ استادیوم- خجالت بکشید برید شهرهای دیگرو اباد کنید مردم نریزن تهرات تسهیلات بدین به مردم هر شهری یک استادیوم بسازید امکانات به همه جا داده بشه ترافیک تهران کمه آنجا استادیوم بسازید دیگه همه جا قفله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۹ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
آقای منصوری مطمنی جای درستی را برای ورزشگاه انتخاب کردی ؟ یک کم بیشتر فکر کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
همون به اصطلاح شهر آفتاب رو بکنن ورزشگاه
Iran (Islamic Republic of)
پیمان اشراقی
۱۷:۲۵ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
سلام،

مبارک است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۵ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
40 سال دیگه آماده میشه
آخرین اخبار