جزئیات تخلف «دلاری، یورویی و ریالی» عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال/ محکومیت بازگرداندن پول به صندوق دولت

با حکم قطعی دادگاه، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال علاوه بر بازگرداندن پول به فدراسیون باید همان رقم را به صندوق دولت واریز کند.

سازمان بازرسی کل کشور اخیراً در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال خواهان برخورد رکن قضایی فدراسیون با تخلف یکی از اعضای هیئت رئیسه شده است. این عضو هیئت رئیسه در زمان حضورش به عنوان یکی از اعضای اجرایی فدراسیون تخلفاتی انجام داده و به همین دلیل، هم در دادگاه بدوی و هم تجدیدنظر محکوم شده است.

اتهام این مدیر که مدت‌ها در فدراسیون فوتبال مسئولیت اجرایی داشته، تصرف غیرقانونی و تحصیل مال از طریق نامشروع است.

رأی بدوی مربوط به تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ بوده و رأی تجدیدنظر و قطعی ۶ آذر سال ۱۴۰۱ صادر شده است. بر اساس رأی قطعی صادره که به فدراسیون فوتبال نیز ارسال شده است، این عضو هیئت رئیسه به بازگرداندن ۴۵ میلیون تومان، ۵۵ هزار و ۶۰۰ دلار و ۳۷ هزار ۶۷۰ یورو محکوم شده است. او البته باید همین مبلغ که حدود ۵ میلیارد تومان می‌شود را به صندوق دولت واریز کند.

این در شرایطی است که در حکم اولیه، این عضو هیئت رئیسه باید دو برابر مبلغ یاد شده را به صندوق دولت واریز می‌کرد، اما در حکم قطعی این مبلغ به همان میزانی که باید به فدراسیون بازگرداند (حدود ۵ میلیارد تومان) تغییر کرده است. برای نامبرده ۳۹ ضربه شلاق نیز در نظر گرفته شده بود که تبدیل به جریمه نقدی شده است.

نکته مهم این است که سه ماه بعد از صدور رأی قطعی، این حکم باید اجرا می‌شد و طبیعتاً فدراسیون فوتبال به آن واکنش نشان می‌داد، اما مشخص نیست چرا چنین اتفاقی بعد از گذشت ۱۰ ماه رخ نداده است. از این رو سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرده که قانون در این باره باید رعایت شود.

مهدی تاج نشان داده که نسبت به رعایت قانون در چنین مواقعی حساسیت به خرج می‌دهد و به همین دلیل انتظار می‌رود در این ماجرا نیز قانون را رعایت کند. مطابق قانون کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نیز باید به این موضوع ورود کند. طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال یکی از شرایط لازم برای حضور افراد در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، عدم هرگونه سوءپیشینه کیفری و محرومیت اجتماعی بر اساس حکم قضایی و تأیید مراجع ذی‌صلاح است و با توجه به حکم کیفری و قطعی عضو هیئت رئیسه باید دید فدراسیون چه زمانی قانون را در این باره اجرا می‌کند.

منبع:تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
احمد نوری
۱۳:۴۴ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
آقا بزارید خوش باشه، یعنی چی پولو برگردونه، الان میخوان چی رو ثابت کنید،با این اعداد و ارقام ریز میخواهید بگید چی، باشه من احمق شما دانا
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۹:۰۰ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
چرا اسم کسانیکه خلاف میکنند اعلام نمی کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۵ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
میلیاردی پول میگیرند که به هنگ کنگ ببازند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
فوتبال یعنی هیچ وپوچ
Iran (Islamic Republic of)
حسن
۱۷:۰۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
چرابه مردم آشکارا توضیح نمی دهید ، به چه دلیل مدیران فاسق و دزد را رسوا نمیکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
پس جریمه اش چی میشه ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
چرا اسم نمیبرین که کی بوده
باید روشن وشفاف این موضوعات رو توضیح بدین نه اینکه به کلیات اکتفا کنین
Iran (Islamic Republic of)
عباسی کیشی
۱۶:۱۵ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
عجب شفافیتی به به
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۲
معمولا اینطور مواقع شخص رئیس مجموعه نیز بدلیل اهمال در مدیریت کارکنان و نیز عدم توجه به حکم دادگاه باید بازخواست و جریمه شود. ضمنا چطور حکم اخراج عضو متخلف اعلام نشده است؟!
آخرین اخبار