وزیر ورزش: زیرساخت ورزشگاه جدید شاید از آزادی و تختی بهتر باشد

وزیر ورزش و جوانان کشورمان گفت: زمینی که اکنون مدنظر قرار گرفته شاید از لحاظ زیرساختی از ۲ مجموعه آزادی و تختی بهتر باشد.

کیومرث هاشمی پس از اتمام نشست درمورد مکان‌یابی ورزشگاه جدید در تهران درپاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش نیز برای این محل پیشنهادی داده است، اظهار داشت: آنچه برای احداث یک مجموعه ورزشی اهمیت دارد، دسترسی به زیرساخت‌هایی مثل فرودگاه، اتوبان، مترو و ... است.

وی افزود: زمین نباید معارض داشته باشد. این زمین نه تنها معارض ندارد بلکه مربوط به اداره منابع طبیعی است و اصلا مشکلی ندارد. زمین بسیار خوبی است و از لحاظ فنی نیز مورد تایید قرار دارد. ان‌شاءالله هرچه سریع‌تر با انجام کار‌های مطالعاتی کلنگ احداث مجموعه نیز زده شود.

وزیر ورزش و جوانان درپاسخ به این سوال که با توجه به وجود ورزشگاه‌های آزادی و تختی در تهران در استان تهران آیا بهتر نبود هزینه‌هایی که قرار است صرف ساخت مجموعه جدید شود، برای آن‌ها پرداخت شود، گفت: تهران از لحاظ سرانه ورزشی با توجه به جمعیت خود سهم پایینی دارد. اگر قرار بود از همان مجموعه‌ها استفاده کنیم، افزایش سرانه نداشتیم. باید این مورد را هم مدنظر قرار بدهیم. ضمن اینکه زمینی که اکنون مدنظر قرار گرفته شاید از لحاظ زیرساختی از همین ۲ مجموعه بهتر باشد؛ لذا با احداث مجموعه جدید به سرانه فضای ورزش تهران اضافه خواهد شد که خواست مردم پایتخت است.

هاشمی درمورد آخرین وضعیت مرمت ورزشگاه آزادی، تصریح کرد: این کار را هم انجام می‌دهند و اصلا این اقدام ربطی به ساخت مجموعه جدید ندارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
آقا جان برو فعلا زمین چمن آزادی رو درست کن آبرومون رفت ،این جلسه ها رو میشه چند روز دیگه هم گذاشت.
آخرین اخبار