سخنگوی ستاد اربعین جمعیت هلال احمر خبر داد؛

برگزاری جلسات ماهانه ستاد عملیات اربعین جمعیت هلال احمر تا اربعین ۱۴۰۳

اوحدی گفت: ۸۶ پایگاه متمرکز جمعیت هلال احمر در اربعین حسینی امسال خدمت کردند و البته مقرر شده است که جلسات ستاد عملیات اربعین به صورت ماهانه برگزار شود.

سعید اوحدی، سخنگوی ستاد اربعین جمعیت هلال احمر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: امسال هم جمعیت هلال احمر توفیق پیدا کرد در کنار بقیه دستگاه‌هایی که در خدمت زائران حسینی بودند با حضور جدی در ۸۶ پایگاه متمرکز خود جمعیت هلال احمر خدمت کنند. حضور مدیر عاملان جمعیت هلال احمر استان‌ها در بیمارستان‌های متعدد  و همچنین همکاری با ۶۰۰ موکب مردمی که خدمات درمانی انجام می‌دادند توفیق خدمت به زائران حسینی پیدا کرده بودند.  

او گفت: کار بسیار جدید و زیبایی که انجام شد پزشکان سیار بود که هزار و ۱۰۰ پزشک داوطلب در مسیر نجف به کربلا توفیق خدمت پیداکرده بودند. امیدواریم که این قدم‌های باارزش همچنان تداوم داشته باشد.

اوحدی بیان کرد: نسبت به سال گذشته ما افزایش ۲ برابری خدمات داشته‌ایم که صفحات پررنگ و ماندگاری از جمعیت هلال احمر بر جای گذاشت.

بهترین اقدامات تاثیرگذار در اربعین حسینی امسال چه بوده است؟

 سخنگوی ستاد اربعین جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که بهترین اقدامات تاثیرگذار در اربعین حسینی امسال چه بوده است، گفت: حضور مردم و فراخوانی که داده شد و همچنین داوطلبان زیادی که در این مسیر بودند، از بهترین اقدامات تاثیرگذار بود. بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ پزشک و پیراپزشک و پرستار حضور پیدا کردند که این اقدام توانست رنگ دیگری را به تیم‌های جمعیت هلال احمر بیافزاید. همچنین ما فراخوان و همایش با عنوان مرهم زائر داشتیم. مردم کشورمان دارایی‌های خودشان را اهدا کردند. دارو‌ها بر اساس استاندارد‌ها بسته بندی شد و با رعایت نکات و قوانین را در اختیار مردم قرار دادیم.

او در پایان تصریح کرد: ستاد مرکزی اربعین همان طور که تاکید شد به صورت مستمر ادامه خواهد داشت. جلسات ستاد عملیات اربعین جمعیت هلال احمر نیز مقرر شد به صورت ماهانه تا سال۱۴۰۳ برگزار شود. امیدواریم با هم‌افزایی و همدلی شاهد ارتقاء سطحی در کشور باشیم.  

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار