فعالیت ۴۰۰ نفر در چهارمحال و بختیاری در رشته خاتم کاری

هم اکنون بیش از‎ ۴۰۰ نفر در چهارمحال و بختیاری در رشته خاتم کاری فعالیت دارند و سالانه بیش از ‎ ۳۰۰ هزار گل یا قامه خاتم در استان تولید و روانه بازار می‌کنند.

فرماندار شهرستان بن چهارمحال و بختیاری خاتم‌کاری را از جمله قابلیت‌های روستای شیخ‌شبان عنوان کرد و گفت: در همین ارتباط یک ناحیه صنعتی برای ایجاد خوشه صنعتی با هدف تبدیل این روستا به مرکز اصلی تولید خاتم ایجاد می‌شود.

رضا علی‌بیگی افزود: با توجه به ضرورت انتظار می‌رود شورای اسلامی و دهیاری روستای شیخ شبان با شرکت شهرک‌های صنعتی برای جانمایی این ناحیه صنعتی همکاری لازم را داشته باشند تا بتوان با راه اندازی آن تمام عوامل تولید خاتم از صفر تا صد در این ناحیه تامین شود.

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از‎ ۴۰۰ نفر در چهارمحال و بختیاری در رشته خاتم کاری فعال می‌کنند و سالانه بیش از ‎ ۳۰۰ هزار گل یا قامه خاتم در استان تولید و روانه بازار می‌کنند و مواد اولیه این محصول شامل چوب، استخوان، سیم مسی و مفتول است.


بیشتر بخوانید


فرماندار بن گفت: جانمایی شهرک صنعتی تخصصی صنایع چوبی و سلولزی و ارائه آموزش‌های لازم فنی و حرفه‌ای و کاردانش با همکاری آموزش و پرورش از دیگر رویکرد‌های این شهرستان به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود از صفر تا ۱۰۰ تولیدات چوبی به عنوان برند در این شهرستان تولید شود.

علی بیگی بهره‌برداری از شهرک صنعتی تخصصی البسه در شهر یان‌چشمه در پایان آبان ماه را از دیگر برنامه‌های این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: انتظار می‌رود مجموعه صنعت و تجارت در راستای هدایت سرمایه گذاران به سمت شهرک‌های تخصصی تلاش کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار