حمله ترکیه به مواضع پ. ک. ک در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه در پی عملیات تروریستی در آنکارا به مواضع حزب کارگران کردستان حمله هوایی و ۲۰ مقر این گروه در شمال عراق تخریب کرد.

وزارت دفاع ترکیه یکشنبه شب از حمله هوایی به مواضع حزب کارگران کردستان موسوم به پ. ک. ک و تخریب ۲۰ مقر این گروه در شمال عراق خبر داد و اعلام کرد که این اقدام در پی عملیات تروریستی نزدیک وزارت کشور در آنکارا صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد که نیرو‌های این کشور به آنچه مبارزه با تروریسم برای امنیت این کشور خوانده شد، ادامه خواهند داد. این وزارتخانه در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که مبارزه با کشته شدن آخرین تروریسم ادامه خواهد یافت.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که حملات هوایی یکشنبه شب (۱ اکتبر ۱۰ مهرماه) پناهگاه تروریست‌ها (پ. ک. ک) را در مناطقی همچون متینا ، هاکورک ، قندیل و کاره در شمال عراق هدف قرار داده است. در این حملات ۲۰ هدف که شامل مخفیگاه‌ها، انبار‌ها و غار‌هایی بوده که مورد استفاده تروریست‌ها قرار می‌گرفت، تخریب شده است.

وزارت دفاع ترکیه بدون جزییات تنها اعلام کرد که در این حمله شماری از اعضای پ. ک. ک از جمله تعدادی از سرکردگان آن‌ها نیز کشته شدند.

این حملات هوایی پس از آن روی می دهد که گروه کارگران کردستان ترکیه موسوم به «پ. ک. ک» در بیانیه‌ای مسؤولیت عملیات تروریستی روز یکشنبه نزدیک وزارت کشور ترکیه در آنکارا را بر عهده گرفت.

صبح امروز یک حمله تروریستی در نزدیکی ساختمان این وزارتخانه در مرکز آنکارا رخ داده است و دو مهاجم قصد داشتند مجاور مقر پلیس و در نزدیکی پارلمان در آنکارا بمب‌گذاری کنند. وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که یک حمله تروریستی علیه وزارت کشور رخ داده که خنثی شده است. «علی یرلی کایا» وزیر کشور ترکیه با تأکید بر تروریستی بودن این انفجار گفت: «در حدود ساعت ۱۰:۰۰ به وقت تهران، دو تروریست، خودرویی را به مقابل درب ورودی اداره کل امنیت وزارت امور کشور راندند تا بمبی را منفجر کنند. یکی از تروریست‌ها خود را منفجرکرد و حمله دومی خنثی شد».

پ. ک. ک که از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده، حدود چهار دهه است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی آنکارا می‌جنگد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بابائی
۲۰:۲۶ ۱۱ مهر ۱۴۰۲
تروریست های کشورهای غربی از سال 2011 تاکنون چگونه و چطور وارد سوریه و عراق می شوند؟ 100 درصد فقط از طریق کشور ترکیه جنایتکار با پرداخت رشوه و پول دلالی به دولت ترکیه و هم به ارتش ترکیه!
Iran (Islamic Republic of)
بابائی
۲۰:۰۴ ۱۱ مهر ۱۴۰۲
و این در حالی است که تروریست‌ها مورد حمایت اردوغان و مردورانشان از سال 2011 تاکنون آزادانه در سراسر ترکیه جولان می‌دهند
Iran (Islamic Republic of)
بابائی
۰۸:۱۰ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
اردوغان جنایتکار از سال 2011 تاکنون در جنگ سوریه ثابت کرد و نشان داد که بویی از انسانیت نبرده است.
آخرین اخبار