در بازدید از پروژه قائم_رحمت_احمدی مطرح شد؛

تاکید بر گسترش زیرساخت های شهری و پاسخگویی به نیازهای شهروندان

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بر گسترش زیرساخت‌های شهری و پاسخگویی به نیاز‌های شهروندان تأکید کرد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از پروژه قائم ـ رحمت ـ احمدی که به همت سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری شیراز در دست احداث است، بر گسترش زیرساخت‌های شهری و پاسخگویی به نیاز‌های شهروندان تأکید کرد و گفت: تقاطع قائم ـ رحمت ـ احمدی، محور احمدی جنوبی را به سمت کمربندی شیراز متصل کرده و نقش ارزنده در دسترسی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) و تسهیل عبور و مرور شهروندان و مبانی ایمن‌سازی دارد.

رضا محمدیان از این پروژه به عنوان یکی از طرح‌های فاخر شورا و شهرداری شیراز یاد کرد و افزود: امیدواریم با تلاش‌های سازمان عمران شهرداری شیراز این پروژه تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد.

در ادامه این بازدید، رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز از تلاش برای بهره‌برداری این پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی خبر داد.

علی حسین عباسی با اشاره به جزییاتی از این پروژه تصریح کرد: این پروژه دارای ۲ عرشه مجزا به طول هر کدام ۲۲۷ متر و عرض ۱۱.۵ متر است.

او با اشاره به گنجاندن مسیر عبور عابر پیاده و مسیر دوچرخه سواری در این تقاطع گفت: سیستم سازه‌ای عرشه پل از نوع دال مجوف درجا ریز در طرفین بلور رحمت و عرشه با تیر‌های پیش ساخته بتنی پیش تنیده روی بلوار رحمت است و ۷۲ شمع و ۴۸ ستون در آن اجرا می‌شود.

عباسی، پروژه قائم ـ رحمت ـ احمدی را بر مدار سازندگی ارزیابی کرد و افزود: بیش از ۱۰۰۰ متر مکعب بتن‌ریزی و بیش از ۳۲۶ هزار کیلوگرم آرماتوربندی انجام شده است.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز در بخش پایانی سخنانش خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های خدمات‌رسان برای جابجایی تاسیسات و پیشرفت پروژه شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار