امضای تفاهم‌نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

تفاهم‌نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا با حضور نمایندگان و روسای دانشگاه‌های اوراسیا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز منعقد شد.

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس دبیرخانه دائمی اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا، نمایندگان و روسای دانشگاه‌های اوراسیا ترکیه، ازبکستان، تاجیکستان و ایران تفاهم نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا به امضای طرفین رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین امضای این تفاهم نامه در خصوص رسالت این اتحادیه گفت: اتحادیه تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه اوراسیا (اوراسیا یونیمد) با پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی تبریز-ایران برای ارتقای همکاری‌های چند جانبه بین موسسات آموزش عالی در منطقه اوراسیا تشکیل شد.

آقای نقی‌پور افزود: این اتحادیه قطعا فرصت و بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های مشترک و تحقق فعالیت‌های دانشگاهی است و تحقق فعالیت‌های دانشگاهی برابر در تمامی زمینه‌های تخصصی حوزه علوم سلامت، بهداشت و پزشکی را فراهم می‌کند.

 وی ادامه داد: این اتحادیه با لحاظ ساختار‌ها و معیار‌های استاندارد جهانی و با در نظر گرفتن دغدغه‌های تمام دانشگاه‌های مرتبط با حوزه علوم پزشکی، بهداشت، سلامت و همچنین سازمان‌های جهانی بهداشت و درمان، با همکاری نهاد‌های مستقل انسان دوستانه و خیریه سلامت فعالیت خواهد کرد.

وی بیان کرد: با در نظر گرفتن اهمیت توسعه و پیشرفت علوم پزشکی در دنیای امروز و وجود خطر‌ها و مشکلات نوظهور حوزه بهداشت و سلامت تشکیل اتحادیه‌ای که با همکاری اعضا باعث اشتراک اطلاعات و دانش در سریعترین زمان و ارتقای فعالیت‌های تخصصی دانشگاه‌ها می‌شود ضروری بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تبادل اساتید و دانشجویان و آماده سازی دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی برای کسب دانش به روز و آغاز فعالیت‌های حرفه‌ای خود، به روز نگه داشتن دانش اساتید، تهیه آخرین و به روزترین ملزومات و تجهیزات برای محققین و پژوهشگران حوزه تخصصی علوم و تحقیقات پزشکی و فراهم آوردن مدرن‌ترین تجهیزات و امکانات درمانی - دارویی برای مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات پزشکی قابل قبول به بیماران به بهترین شکل ممکن در قالب این اتحادیه بسیار محتمل است.

 دبیرخانه ثابت اتحادیه با نظر موافق هیات موسسین اتحادیه دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب شد و برای پیشبرد بهتر امور با توافق اعضای هیات رئیسه حاضر رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مدت دو سال به عنوان رئیس اتحادیه انتخاب شد. پس از اتمام دو سال رئیس اتحادیه با رای اعضا انتخاب خواهد شد همچنین دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان عضو دائمی هیات رئیسه انتخاب می‌شود.

اعضای هیئت موسس این اتحادیه در عرض یکسال آینده نسبت به تهیه اساسنامه اتحادیه اقدام خواهند کرد و در مجمع عمومی (حداکثر تا پایان اکتبر۲۰۲۴) به تصویب مجمع عمومی خواهد رسید.

 این تفاهم نامه با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های مدیریت امور بین الملل و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز نهایی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار