توسعه آموزش در عرصه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان جدی گرفته شود

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان سینمایی کشور گفت: توسعه آموزش در سیستان و بلوچستان به صورت جدی در دستور کار باشد باید برای اساتید و نیروهای جدید دوره‌های ویژه آموزشی برگزار شود.

 علی جعفری   در آئین بزرگداشت مهر سینمای ایران در زاهدان بیان کرد: دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ و هنر گام‌های مؤثری برداشته که یکی از آنها تجهیز دفاتر انجمن سینمایی جوان ایران است.

وی با بیان اینکه تجهیزات در حوزه هنر فرسوده و جوابگوی نیازهای ضروری امروز نیست، افزود: هنرجویان جدیدی که به عرصه فرهنگ و حوزه وارد می‌شوند باید آموزش‌های لازم را فراگیرند چرا که اگر بخواهیم بدنه سینما را بارور کنیم به نیروهای جدید نیاز داریم تا شاهد شکوفایی جدید در این بدنه باشیم که این امر با آموزش محقق می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری سازمان سینمایی کشور ادامه داد: توسعه آموزش در سیستان و بلوچستان باید به صورت جدی در دستور کار باشد، باید از ظرفیت دفاتر نمایندگی سینما و جوانان در شهرهای زابل، ایرانشهر و چابهار به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و در قالب انعقاد تفاهم‌نامه با مدیران محلی یا کشوری تغییراتی ایجاد شود، ما نیز به صورت کشوری پیگیر این موضوع خواهیم بود.

وی اظهار کرد: با توجه به گستردگی سیستان و بلوچستان بهره‌مندی از دفاتر این سه شهرستان باید جدی گرفته و از این ظرفیت استفاده شود، همچنین باید دوره‌های ویژه اساتید در این استان برگزار شود تا سینمای استان وضعیت مطلوب پیدا کند.

جعفری گفت: هنرمندان خوبی در حوزه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان وجود دارند که می‌توانند در سطح کشور توانمندی‌های خود را به منصه ظهور بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: در ستاد مرکزی سازمان سینمایی سفیر و حامی شما هستیم و هر آنچه در توان داشته باشیم برای خدمت‌رسانی انجام خواهیم داد.

 
 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار