افزایش زمان فعالیت تجاری در مرز‌های چذابه و شلمچه از ۸ ساعت به ۲۴ ساعت

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: زمان فعالیت تجاری در مرز‌های چذابه و شلمچه از ۸ ساعت به ۲۴ ساعت افزایش می‌یابد.

محمدجواد امانی  رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: در حال حاضر مدت زمان انجام فرآیند‌های تجاری در مرز‌های چذابه و شلمچه در خوزستان در روز فقط ۸ ساعت است و در دیگر ساعات روز انجام این فرآیند‌ها متوقف است.

او  افزود: در دومین کمیته مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و عراق مصوب شده است که زمان انجام فعالیت‌های تجاری در مرز‌های شلمچه و چذابه افزایش یابد.

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: براساس آنچه مصوب شده قرار است زمان فعالیت تجاری در مرز‌های چذابه و شلمچه از ۸ ساعت به ۲۴ ساعت افزایش یابد و در صورت ابلاغ این مصوبه شاهد تسهیل و توسعه امر تجارت در این مرز‌ها خواهیم بود.

آقای امانی می‌گوید: این اقدام علاوه بر تسهیل روند تجارت در مرزها، به توسعه این مراودات تجاری و هم چنین ارتقای صادرات کمک بسیار خوبی خواهد کرد و امیدواریم با تلاش‌های انجام‌شده این مهم هرچه سریع‌تر محقق شود.

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: توسعه روابط تجاری با کشور عراق از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های اتاق بازرگانی اهواز است که زمینه‌ساز رشد و توسعه اقتصادی و رونق تولید خواهد شد و می‌تواند به حل بسیاری از مشکلات استان خوزستان نیز کمک کند. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار